Print this page
پنج شنبه, 27 شهریور 1399 19:58

اتحادیه کارگری انگلستان علیه آپارتاید اسرائیل!

نوشتۀ: تحریریه سایت
Rate this item
(0 votes)

جامعه بین المللی برای زمانی طولانی با سکوت نظاره گر این بود که به دولت اسرائیل اجازه داده شد جنایتهای خود را ادامه دهد و این وضعیت نمی تواند بیش ازاین تحمل شده و ادامه یابد. اکنون نیاز به اقداماتی قاطع و فوری در رابطه با اقدامات غیر قانونی اسرائیل علیه فلسطینی ها است.

کنگره اتحادیه های انگلستان TUC، تشکیلات سراسری اتحادیه های این کشور، حمایت خود از فلسطین را اعلام و آپارتاید اسرائیل را محکوم نمود.

از قطعنامه 66 همبستگی با فلسطین و مقاومت در برابر طرح الحاق:

کنگره متحدانه بر مخالفت قاطع خویش با قصد دولت اسرائیل برای الحاق بخشهای بزرگی از کرانه غربی ... که نشان می دهد دولت اسرائیل قصد پایان دادن به اشغال و به رسمیت شناختن حق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت خود را ندارد. این گام تعیین کننده دیگری در ایجاد یک نظام آپارتاید خواهد بود.

جامعه بین المللی برای زمانی طولانی با سکوت نظاره گر این بود که به دولت اسرائیل اجازه داده شد جنایتهای خود را ادامه دهد و این وضعیت نمی تواند بیش از این تحمل شده و ادامه یابد. اکنون نیاز به اقداماتی قاطع و فوری در رابطه با اقدامات غیر قانونی اسرائیل علیه فلسطینی ها است.

کنگره مقرر می دارد:

  • حمایت کامل از و ایفای نقش فعال در آکسیون های کمپین همبستگی با فلسطین برای ساختن یک ائتلاف وسیع علیه طرح های الحاق اسرائیل و درخواست از تمام شعبه ها برای اقدام مشابه.
  • ارسال نامه ای به نخست وزیر و درخواست این که پادشاهی متحد بریتانیا اقدامات قاطع و تعیین کننده ای، از جمله اعمال تحریم، را در دستور کار قرار دهد تا تأمین کند که اسرائیل الحاق های غیر قانونی اش را متوقف نموده و یا حتی برگرداند، به اشغال کرانه غربی و محاصره غزه پایان دهد و حق فلسطینی ها برای بازگشت را محترم بشمارد.
  • همین موضع را با کلیه اتحادیه های مرکزی کشورهای دیگر در کنفدراسیون اتحادیه های بین المللی و اروپائی در میان گذاشته و از آنها بخواهد تا به کمپین توقف الحاق و پایان دادن به آپارتاید بپیوندند.

شورای عالی این اتحادیه نیز در بیانیه 2020 خویش در قسمت سیاست بین المللی به موضوع فلسطین پرداخت و ضمن محکوم کردن طرح های اسرائیل برای الحاق کرانه باختری نوشت:

ما فعالانه از شرکای خودمان، کارفرمایان و صندوقهای بازنشستگی می خواهیم که سرمایه های خود را از شرکتهایی که از شهرک سازی های غیر قانونی و اشغال نفع می برند بیرون کشیده و کالاهای آنان را بایکوت کنند.

این شورا همچنان بر طرح دو دولت پافشاری کرده و خواستار به رسمیت شناختن دولت فلسطین توسط دولت انگلستان گردید.

تهیه و تنظیم: تحریریه سایت

منابع:

https://electronicintifada.net/blogs/asa-winstanley/tuc-calls-israel-sanctions-end-apartheid

https://www.tuc.org.uk/general-council-statements-2020#05

Read 174 times Last modified on جمعه, 28 شهریور 1399 06:31

Related items