نظر خوانندگان

مقالات

از جنبش کارگری

دوشنبه, 20 مرداد 1399 21:41

درسهای یک اعتصاب: 2 - راه های آنها، راه های ما! "تعدیل اقتصادی"!

نوشتۀ: پیام همکار هفت تپه
Rate this item
(0 votes)

آهای بهمن آرمان، نوکر دانشگاهی اسد بیگی! پرت و پلا نگو، برای دشمنان خونی ما دایره و دنبک دستت نگیر، تو بهتره برای بسیجی ها درس اقتصاد بدی نه برای کارگر هفت تپه. اسدبیگی و تیمش را بزودی بیرون میکنیم و اسم کثیف امثال تو را هم بخاطر می سپاریم. خاک توی سر مملکتی که الدنگ هایی مثل تو اقتصاد دان اش باشند!

یادداشت:

وقایع هفت تپه و مبارزات کارگران برای لغو خصوصی سازی حاوی درسهای بسیاری برای کل طبقه کارگر ایران است. بخشی از تجارب کارگران در یادداشتها و مطالبی منعکس می شود که در کانالهای تلگرامی "سنیدکای کارگران هفت تپه" و "هفت تپه کانال مستقل کارگران" انتشار می یابند. سعی خواهیم کرد از این پس گزینه هائی از این دست یادداشتهای کارگران را با امضاء عمومی "پیام همکار هفت تپه" در سایت درج کنیم تا به گسترش این تجارب در میان کارگران سایر بخشهای طبقه کارگر یاری شود. از رفقا، خوانندگان و کاربران سایت نیز درخواست می کنیم تا جائی که می توانند در انتقال این تجارب فعالانه شرکت کنند.

تحریریه سایت

راه های آنها، راه های ما! "تعدیل اقتصادی"!

کارگران هفت تپه چشم تان روشن به وعده وعیدهای مجلس و دولت و مقامات، به جلسه تصمیم گیری دولت که هنوز فارغ نشده، و درود به شرافت همکاران که محکم ایستادند و جواب اوباش اسدبیگی را می‌دهند.

حالا نوبت دانشگاهی ها و اقتصاد دان ها است که بگویند راه حل هفت تپه چیست. بفرمایید با "بهمن آرمان" آشنا شوید، استاد دانشگاه و اقتصاد دان! این بابا شبیه دلال هایی است که می‌خواهد سر مردم کلاه بگذارد، مانند اون آخوند تازه کار که از خصوصی سازی خوب و واقعی حرف می‌زد، همه از یک قماشند.

"تعدیل اقتصادی" یعنی بیکاری بخش وسیعی از ما راه حل این اقتصاد دان است که به سفارش کارفرمایان مطلب می‌نویسد. به زبان خودمان، میگه آقا جان نصف کارگران را اخراج کن، کار اونها را از نصف بقیه بکش، دخل و خرج درست میشه. بعدش آقایان امنیتی و انتظامی و  دادگاه بیشتر از اسدبیگی ها حمایت کنند و بیشتر تو دهن کارگران بزنند.

راه حل سرمایه دار و اقتصاد دانان نوکر کارفرما همین حرف آرمان می‌شود که در ابرار اقتصادی منتشر شده و اسدبیگی اون را آویزه خبر هفت تپه کرده است.

راه حل ما، زدن توی دهن همه اینها، بیرون انداختن آنها از شرکت، اعمال نظارت کارگری و آباد کردن شوش است.

آهای بهمن آرمان، نوکر دانشگاهی اسد بیگی! پرت و پلا نگو، برای دشمنان خونی ما دایره و دنبک دستت نگیر، تو بهتره برای بسیجی ها درس اقتصاد بدی نه برای کارگر هفت تپه. اسدبیگی و تیمش را بزودی بیرون میکنیم و اسم کثیف امثال تو را هم بخاطر می سپاریم. خاک توی سر مملکتی که الدنگ هایی مثل تو اقتصاد دان اش باشند!

پیام همکار

رهنمودهای امنیتی و ضد کارگری  یک بازجو- اقتصاددان

بازجو – اقتصاددان بهمن آرمان که یک مطلب ضد کارگران هفت تپه منتشر کرده، خواهان دخالت سرویس امنیتی و بگیر و ببند شده است. این آقا میگوید اقتصاددان است. اما بیشتر شبیه  به بازجو و از کارکنان سرویسهای امنیتی است. ببینید در روزنامه ابرار اقتصادی امروز دوشنبه 20 مرداد چه غلط میکند.

"آرمان در خصوص راهکار سوم خروج از بحران خاطرنشان کرد: مراقبت قوه قضاییه و سرویسهای اطلاعاتی از نفوذ جریان های ضد توسعه ای در استان خوزستان راهکارهای مهم بعدی است. البته هرچند استاندار خوزستان تمام تلاش خود را کرده است ولی انتظارات برای نجات یک واحد بزرگ کشاورزی و صنعتی که زندگی هزاران خانواده وابسته به آن است، بیش از این است."

این إقا وضعیت هفت تپه را گل و بلبل تصویر کرده و فقط مشکل این است که باید ارز دولتی بیشتری از صندوق توسعه به اسد بیگی برسد، تعدیل نیروی انسانی گسترده تری بر اساس اصل 44 قانون اساسی، یعنی اخراجهای وسیع صورت گیرد و مهمتر از همه این رهنمود اطلاعاتی برای سرکوب اعتراض کارگران است.

این آقا اصلا کارگران را نمیشناسد. در نظر او کارگران یا بقول او نیروی انسانی مانند بقیه ابزار است که فقط بدیش اینه که زنده است و اعتراض میکند. حسابش را هم باید سرویسهای امنیتی برسند.

مثل اینکه این آقا جای سفت نشاشیده. بازجو-اقتصاد دان! شماها در مقابل کارگران هفت تپه کاری از پیش نمی برید!

زیر نظریات تو و خصوصی سازی موردعلاقه شما مفت خوران خواهیم زد!

پیام همکار

بازار بورس، فساد و تخلف و اختلاس

همکاران توجه، توجه!

اینهم یک نمونه جدید از تخلف و اختلاس در بازار بورس کالا:

"سید مجتبی سجادی مدیر کل امور حقوقی و تعزیرات سازمان حمایت، از تشکیل پرونده تخلفاتی ۲۷ هزار میلیارد ریالی تولیدکننده محصولات مسی در بورس کالای ایران خبر داد" .

وی اظهار داشت: "در خصوص عملکرد شرکت‌های تولیدکننده محصولات مسی در بورس کالای ایران مشخص شد، تعداد ۲۴ شرکت که مواد اولیه خود را از بورس تهیه کرده‌اند، با وجود اینکه کالای تولیدی آنها قابلیت عرضه در بورس را داشته است اما بر خلاف الزام کارگروه تنظیم بازار، نسبت به عرضه ۷۵ درصد از کالای تولیدی خود در بورس اجتناب نموده‌اند".

اینهم بازار بورس کالا، که جزو بازارهای معتبر بورس است. همکاران هشیار باشید.

پیام همکار

20 مرداد 1399

Read 183 times Last modified on چهارشنبه, 22 مرداد 1399 03:34

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کنفرانس دوم

کتاب

یادداشتها

سیاست

کنفرانس مؤسس

 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت سوم)
  از موضع تئوری مارکسیستیِ بحران و فروپاشی، این امر از ابتدا از نظر گروسمن مسلم است که برای پرولتاریا انتظار تقدیرگرایانه فروپاشیِ خود به خود ، بدون آن که فعالانه در آن دخالت کند؛ قابل طرح نیست. رژیم های کهنه…
 • حزب پرولتاریا
  حزب وظایف خود را تنها به شرطی می تواند ایفا کند که خود تجسم نظم و سازمان باشد، وقتی که خود بخش سازمانیابی شدۀ پرولتاریا باشد. در غیر این صورت نمی تواند ادعایی برای به دست گرفتن رهبری توده های…
 • اتحادیه ها و شوراها
  رابطۀ بین اتحادیه و شورا باید به موقعیتی منجر شود که غلبه بر قانونمندی و [سازماندهی] تعرض طبقۀ کارگر در مساعدترین لحظه را برای این طبقه امکانپذیر سازد. در لحظه ای که طبقۀ کارگر به آن حداقلی از تدارکات لازم…
 • دربارۀ اوضاع جهانی - 14: یک پیمان تجاری ارزشمند
  یک رویکرد مشترک EU-US می تواند بر تجارت در سراسر جهان تأثیر گذار باشد. روشی که استانداردها، از جمله مقررات سلامتی و بهداشتی و صدور مجوز صادرات در بازارهای دیگر را نیز تسهیل میکند. به خصوص مناطقی که هنوز تحت…
 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت دوم)
  همان طور که رزا لوکزامبورگ تاکید نموده است، "فروپاشی جامعه بورژوایی، سنگ بنای سوسیالیسم علمی است". اهمیت بزرگ تاریخی کتاب رزالوکزامبورگ در این جاست: که او در تقابلی آگاهانه با تلاش انحرافی نئو هارمونیست ها، به اندیشه ی بنیادین "کاپیتال"…

صد سال پس از انقلاب اکتبر

کنفرانس اول

هنر و ادبیات

ادامه...

صدا و تصویر