مطالب تازه

نظر خوانندگان

سلام، آقای آرمین اسدی عزیز یک مقاله در ارتباط با دموکراسی و جامعه مدنی به زبان انگلیسی وجود دارد که...
مچکرم از توضیحتون آقای صمدی شما متنی در نقد آقای فکوهیم نوشته بودین و اونجام ذکر کردین که جامعه‌ی مد...
آقای آرمین اسدی سلام، رفیق عزیز من آنچه تحت نام جامعه مدنی یا جامعه مدنی اسلامی یا توسعه سیاسی در ا...
سلام به رفقای تدارک کمونیستی خواستم ببینم امکانش هست پی دی اف مقالاتی مثل این مقاله رو هم آپلود کنید...
بهمن شفیق یک نظر در بچه های سوسیالیست مَسی ارسال کرده است
احسان، اتفاقا خوب است که به تاریخ گذشته رجوع کنید. مسأله این نیست که چه کسانی به طور فیزیکی از چه جر...
احسان یک نظر در بچه های سوسیالیست مَسی ارسال کرده است
رفیق عزیز قصد ندارم به بحث های تاریخ گذشته بپردازم.قصد من از طرح همچین سوالی برخواسته از اون انتظاری...
با سلام آقای صمدی شما در رابطه با جامعه مدنی عنوان کردید که تفاوت ماهوی بین جامعه مدنی در ایران و غر...
بهمن شفیق یک نظر در بچه های سوسیالیست مَسی ارسال کرده است
احسان، آخرین فعالیتهای سیاسی پیشین نظریه پرداز اصلی جریانی که به نام چپ محور مقاومتی شناخته شده است ...
احسان یک نظر در بچه های سوسیالیست مَسی ارسال کرده است
لطفا در مورد اینکه میگید چپ محور مقاومتی انشعابی از خانواده ی مقدس بود بیشتر توضیح بدید.
حامد، با درود متقابل نه، به این معنا نیست و محدود به اعتصاب کنونی هم نیست. کاری است که فراتر از اعتص...
درود در جای از نامه گفتید « این یعنی این که مبارزه برای لغو خصوصی سازی بدون مشارکت دادن اهالی منطقه ...
امین خ یک نظر در رخت چرک و چشم همسایه: پاسخی به برخی ابهامات ارسال کرده است
با سلام و سپاس در کامنت دوست گرامی 《 شاهین》 به اخراج منصور اسانلو از سندیکای واحد اشاره شده. آیا چنی...
شروین یک نظر در بچه های سوسیالیست مَسی ارسال کرده است
این مقاله‌ای که می‌گویید در "آنجا" منتشر شده درست است که در کانال آلترناتیو منتشر شده، اما اگر به پس...
علی یک نظر در رخت چرک و چشم همسایه: پاسخی به برخی ابهامات ارسال کرده است
با درود یارو کچل بود اما اسمش را زلف علی گذاشته بود حالا حکایت ما حکایت آدم هایی مانند اسانلو است که...
شاهین یک نظر در رخت چرک و چشم همسایه: پاسخی به برخی ابهامات ارسال کرده است
این لینکی که گذاشتید ادعا می کرد بیش از یک دهه قبل شهابی با هرانا کار می‌کرده، ولی لحن نوشته قبلی شم...
بهمن شفیق یک نظر در مرد سوم: سندیکای واحد باید موضع بگیرد! ارسال کرده است
حسین، پاسخ شما را هم همراه با موضوعات دیگر مربوط به این ماجرا در یادداشت جداگانه ای خواهیم نوشت...
حسین یک نظر در مرد سوم: سندیکای واحد باید موضع بگیرد! ارسال کرده است
شما اسناد این سه ادعایتان را رو کنید و من را هم رسوا کنید. از این بهتر برای شما؟ منتظرم.
حسین یک نظر در مرد سوم: سندیکای واحد باید موضع بگیرد! ارسال کرده است
چطور می گویید «ارعاب»؟ تهدیدتان کرده ام؟ یا اینکه معنای کلمات را نمی دانید؟ اگر در گوگل سرچ کنید «رض...
نوید پایور یک نظر در مرد سوم: سندیکای واحد باید موضع بگیرد! ارسال کرده است
جناب حسین ارعاب و فحاشی مشکل شما را حل نمی کند و بنظر نمی رسد شهامت عذر خواهی هم داشته باشید این را ...

مقالات

کتاب

در ازای هر روز یک دقیقه اعتصاب: در همبستگی با اعتصاب کارگران هفت تپه!

نوشتۀ: تدارک کمونیستی

رفقا، هر کجا که هستید و در هر واحدی که کار می کنید، بدانید که سرنوشت کارگران هفت تپه سرنوشت مشترک همه شماست. آنچه امروز بر کارگران هفت تپه می گذرد شتری است که بر در خانه هر کارگری می تواند بخوابد. اجازه ندهید کارگران هفت تپه در این نبرد نابرابر تنها بمانند. کارفرمایان شبکه های خود را دارند، از قدرت مالی عظیم برخوردارند، کارگزاران و عوامل خود را به کار می گیرند و مهم تر از همه در پناه کیش مقدس مالکیت خصوصی قرار دارند که شأن آن حتی از شأن ولی فقیه نیز بالاتر است.

رفقای کارگر، در هر نقطه ایران که هستید، در هر واحد تولیدی که مشغول به کارید و در هر واحد خدماتی که مشغول خدمت رسانی هستید،

امروز کارگران هفت تپه دهمین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشتند. 5 هزار کارگر و خانواده هایشان ده روز است که برای دریافت دسترنج خود مبارزه می کنند. آنها ده روز است که عزم جزم کرده اند تا از آینده خود و فرزندانشان حراست کنند.

همه شما باید از فاجعه ای که در هفت تپه واقع شده است مطلع باشید. آنها سالهاست که هر ماه برای کسب دستمزد کاری که شرافتمندانه انجام داده اند و برای آن از جان مایه گذاشته و عرق ریخته اند باید در انتظار بمانند و هر چند ماه یک بار حتی دست به اعتصاب بزنند. در مجتمعی که زمانی بیش از 12 هزار نفر شاغل داشت اکنون فقط 5 هزار نفر باقی مانده اند.

از چهار سال پیش که این مجتمع چند میلیارد دلاری در اجرای اصل خصوصی سازی به ثمن بخس به عده ای غارتگر به نام خانواده اسدبیگی واگذار شد، شبی نیست که کارگران هفت تپه با خیال راحت به خواب روند و نگران فردایشان نباشند. آنها شاهدند که ثروتی که خود و پدرانشان طی دهه ها مشقت تولید کرده اند چگونه ملعبه دست مشتی غارتگر و عمال آنان می گردد. و هر بار که آنها حق بدیهی خود را طلب می کنند، می بینند که چگونه همه مقامات لشگری و اداری و سیاسی و حقوقی استان خوزستان برای نجات غارتگران و برای عقب راندن کارگران دست به کار می شوند. آنها می بینند که در سوی مقابل جبهه ای متحد در برابر آنان قرار گرفته است در حالی که خود ناچارند به تنهائی وارد میدان این نبرد نابرابر شوند.

حتی اکنون که باند کارفرمایان به جرم اختلاس در دادگاه بر صندلی متهم قرار گرفته اند، آنها شاهدند که چگونه متهم ردیف اول پرونده آزادانه به گشت و گذار مشغول است و قوه قضائیه به بهانه های واهی حساب بانکی شرکت را مسدود نموده و به این ترتیب فشار بر کارگران را افزایش می دهد.

بیهوده نیست که آنان خواستار لغو مالکیت خصوصی و بازگرداندن اموال اختلاس شده به کارگرانند. کارگران هفت تپه می دانند که اگر اقدامی صورت نگیرد و اگر بی صدا باشند آینده خود و خانواده هایشان تباه شده است.

رفقا، هر کجا که هستید و در هر واحدی که کار می کنید، بدانید که سرنوشت کارگران هفت تپه سرنوشت مشترک همه شماست. آنچه امروز بر کارگران هفت تپه می گذرد شتری است که بر در خانه هر کارگری می تواند بخوابد. اجازه ندهید کارگران هفت تپه در این نبرد نابرابر تنها بمانند. کارفرمایان شبکه های خود را دارند، از قدرت مالی عظیم برخوردارند، کارگزاران و عوامل خود را به کار می گیرند و مهم تر از همه در پناه کیش مقدس مالکیت خصوصی قرار دارند که شأن آن حتی از شأن ولی فقیه نیز بالاتر است.

اجازه ندهید کارگران هفت تپه تنها بمانند. شکست آنها شکستی خواهد بود برای کل طبقه کارگر. اگر آنها شکست بخورند ناامیدی و یأس باز هم بیشتری در میان همه کارگران اشاعه خواهد یافت. اما پیروزی آنها در این نبرد نیز پیروزی ای خواهد بود برای همه شما. این پیروزی نقطه عطفی خواهد شد در عقب راندن تعرض وحشیانه ای که بیش از چهل سال است به بهانه های مختلف و با برچسبهای مختلف به طبقه کارگر ایران وارد می شود. گاهی به بهانه جنگ، گاهی با برچسب تعدیل اقتصادی و گاه با بهانه حفظ رقابت پذیری. این تعرض را می توان و باید عقب راند و برای این کار باید جلوه های عملی اتحاد طبقاتی را به نمایش گذاشت.

رفقا، همه شما می توانید و موظفید در این مبارزه شرکت کنید و کارگران هفت تپه را تنها نگذارید. و برای شما این به  ساده ترین وجه امکان پذیر است: در ازای هر روز از اعتصاب کارگران هفت تپه یک دقیقه اعتصاب در محل خود را سازمان دهید. در روز یازدهم اعتصاب هفت تپه فقط یازده دقیقه خط تولید خود را بخوابانید. در دوازدهمین روز اعتصاب هفت تپه دوازده دقیقه از ارائه خدمات به مراجعه کنندگان خودداری کنید. در سیزدهمین روز اعتصاب برای سیزده دقیقه اتوبوسهای خود را پارک کنید. اگر بازنشسته و یا بیکارید، هر روز در محل معینی دور هم جمع شوید و در ازای هر روز اعتصاب هفت تپه به همان میزان دقیقه با هم سر کنید.

هر روز از رأس ساعت 10 صبح اعتصابی کوتاه به اندازه روزهای اعتصاب کارگران هفت تپه. در هر کجا که هستید و به هر اندازه که می توانید. اگر تمام رفقای سالن تولید شرکت نمی کنند، با بخشی از همکاران هم می توان این اعتصابهای کوتاه مدت روزانه را راه انداخت و خبر آن را به گوش کارگران هفت تپه رساند. آنها به چنین قوت قلبی نیاز دارند.

اگر ده، بیست، پنجاه، صد و هزار کارخانه و واحد تولیدی و خدماتی از اقصی نقاط ایران در این اعتصابات کوتاه روزانه شرکت کنند، این تبدیل به موجی خواهد شد که هیچ قدرتی را یارای رویاروئی با آن نیست.

رفقا، خبر اعتصاب کارگران هفت تپه را دنبال کنید، به گوش رفقای سایر واحدهای تولیدی و خدماتی برسانید و از آنها نیز بخواهید که در این موج اعتصابی شرکت کنند. یاری کنید تا کارگران هفت تپه پیروز شوند. امروز آنها به یاری شما نیاز دارند و فردا چه بسا شما به یاری آنان.

تدارک کمونیستی

4 تیر 1399

24 ژوئن 2020

کانال های ارسال خبر به کارگران هفت تپه:

https://t.me/syndica_7tape

https://t.me/kargarane7tape

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
هنوز نظری ارسال نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
Rate this post:
0 کاراکتر
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
کد تصویری را وارد کنید

کنفرانس دوم

یادداشتها

سیاست

کنفرانس مؤسس

 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت سوم)
  از موضع تئوری مارکسیستیِ بحران و فروپاشی، این امر از ابتدا از نظر گروسمن مسلم است که برای پرولتاریا انتظار تقدیرگرایانه فروپاشیِ خود به خود ، بدون آن که فعالانه در آن دخالت کند؛ قابل طرح نیست. رژیم های کهنه…
 • حزب پرولتاریا
  حزب وظایف خود را تنها به شرطی می تواند ایفا کند که خود تجسم نظم و سازمان باشد، وقتی که خود بخش سازمانیابی شدۀ پرولتاریا باشد. در غیر این صورت نمی تواند ادعایی برای به دست گرفتن رهبری توده های…
 • اتحادیه ها و شوراها
  رابطۀ بین اتحادیه و شورا باید به موقعیتی منجر شود که غلبه بر قانونمندی و [سازماندهی] تعرض طبقۀ کارگر در مساعدترین لحظه را برای این طبقه امکانپذیر سازد. در لحظه ای که طبقۀ کارگر به آن حداقلی از تدارکات لازم…
 • دربارۀ اوضاع جهانی - 14: یک پیمان تجاری ارزشمند
  یک رویکرد مشترک EU-US می تواند بر تجارت در سراسر جهان تأثیر گذار باشد. روشی که استانداردها، از جمله مقررات سلامتی و بهداشتی و صدور مجوز صادرات در بازارهای دیگر را نیز تسهیل میکند. به خصوص مناطقی که هنوز تحت…
 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت دوم)
  همان طور که رزا لوکزامبورگ تاکید نموده است، "فروپاشی جامعه بورژوایی، سنگ بنای سوسیالیسم علمی است". اهمیت بزرگ تاریخی کتاب رزالوکزامبورگ در این جاست: که او در تقابلی آگاهانه با تلاش انحرافی نئو هارمونیست ها، به اندیشه ی بنیادین "کاپیتال"…

صد سال پس از انقلاب اکتبر

کنفرانس اول

هنر و ادبیات

ادامه...

صدا و تصویر