Write a comment
فیلمی از اهتزاز پرچم سرخ در دبالتسوو به مناسبت نخستین سالگرد فتح دبالتسوو، مظهر مقاومت در نبرد ضدفاشیستی
Write a comment
با تحلیل روندهای در حال وقوع در اقتصاد جهانی و در نتیجۀ آن در عرصۀ سیاست، اتحاد بوروتبا بر این باور است که زمان ایجاد یک ساختار بین المللی واحد که قادر به ایجاد هماهنگی بین تمام کمونیستها و نیروهای ترقیخواهی باشد که برای ایجاد یک نظم جهانی عادلانه تر مبارزه می کنند: سوسیالیسم.
Write a comment
مارکف گفت: "ما برای جامعه ای می جنگیم که بر پایه دوستی متقابل بین مردم و سوسیالیسم بنا شود."
Write a comment
 زمان آن نزدیک می شود که پرچم سرخ مبارزه برای جهانی بهتر، پرچم پیروزی بر ایدئولوژی تنفر انگیز فاشیسم، یک بار دیگر با غرور در خیابانها و میدانهای پایتخت اوکراین به اهتزاز درآید
Write a comment
کارگران حمل و نقل یک صدا از اتحادیه شان RMT خواستند به تعهد خود در همبستگی با مقاومت ضد فاشیستی در اوکراین، ادامه دهد.
Write a comment
امروز برگه ای دریافت کرده ام بدون اجازه حمل سلاح. کار من سازماندهی است. من تمام سعی خود را به کار میگیرم که دولت ناسیونالیست اوکراین را همراه با الیگارشها سرنگون کنم و جامعۀ نو و عادلانه تری را بسازم.آلکسی بوریسوویچ موزگووی آنهائی را که برای همین مبارزه می کنند گرد خود جمع کرد.
Write a comment
دیوارها از پوسترها پوشانده شده است و یک واژه را همه جا می توان دید: "نه". اما نیروهای دست راستی هم بیدارند. برخی از حرکتهایشان به گونه ای است که به نظر میرسد مصطفی نعیم* اینجا باشد و رهنمودهایش را در اختیار ان جی او های محلی قرار می دهد.
Write a comment
در روز شنبه 6 ژوئن، هزاران نفر در شهر کی یف بر علیه دولت دست نشانده پوروشنکو-یاتسنیوک دست به تظاهرات و خواستار برکناری رئیس جمهوری و نخست وزیر شدند. تظاهر کنندگان شعار می دادند "ما گرسنه ایم"، "افزایش حقوق بازنشستگی". آنها خواهان افزایش خدمات رفاهی از سوی دولت بودند. این نخستین تظاهرات وسیعی است که بعد از ماهها در اوکراین…
Write a comment
فراخوان او به سربازان ارتش اوکراین ( APU ) که سرنیزه هایشان را برگردانند و به میلیشیا برای تسخیر کی یف به پیوندند هنوز تاثیرش را روی بسیاری که بوسیله تبلیغات ناسیونالیستی فریب خورده اند می توان دید، آرزوی او برای دمکراسی و خودگردانی برای مردم جنگ زده این کشور بیاد خواهد ماند.
Write a comment
30 مه: در واکنش به ترور موزگووی: تشکیل گردان پشرسک برای ترور رهبران خونتای کی یف - ما مسئولیت نابودی رهبران خونتای نازی را بر عهده می گیریم، هر جا که باشند، در هر ساعتی از روز یا شب، در هر هوائی، در هر نقطه ای از اوکراین.
Write a comment
دوستان، واحد داوطلبان کمونیست بریگاد شبح، تحت فرماندهی پیوتر بریوکوف و کمیسر سیاسی آلکسی مارکوف، در مبارزه بر علیه فاشیسم اوکراینی در شرایط دشواری قرار گرفته است.
Write a comment
 مردان باندا باسوتی بزدل نبودند و در مقابل تهدیدات مقامات "غیر نظامی" دولت لوگانسک حاضر به عقب نشینی نشدند. به جای آن، آنها تصمیم گرفتند یک کنسرت اضافه هم در آلخوسک بگذارند؛ بلافاصله بعد از رژۀ نظامی.
Write a comment
 همبستگی کارگران، چیزی که در فوروم بین المللی آنتی فاشیستی روز 8 مه عنوان شده بود، با ایجاد پارکی برای بازی کودکان در محوطه سبزی در مرکز شهر که معمولا پدر و مادرها با کودکانشان برای قدم زدن به آنجا میروند، کاملا به نمایش عملی درآمد. این هدیه ای بود از جانب تیم ما به کودکان آلخوسک در روز پیروزی…
Write a comment
10 مه: گروه ایتالیائی باندا باسوتی و بیش از 100 نفر از کاروان آنتی فاشیستی در همبتگی با مردم دنباس، اکنون در راه بازگشت به خانه هایشان هستند. باید ببینید که کر چند زبانۀ ما سرود انترناسیونال را چطور اجرا کرد ! :)
Write a comment
 معدنچیان دنباس در سالهای آخر اتحاد شوروی از مطالبات ناسیونالیست ها برای استقلال اوکراین حمایت کردند، زیرا انها امیدوار بودند که با استقلال اوکراین خودشان بی بدیل شوند: در یک اوکراین مستقل آنها تنها تولید کننده گان ذغال سنگ می بودند، و در نتیجه هیچ دولتی نمی توانست کاهش یا برشی به این بخش تحمیل نماید.
Write a comment
 ما در اینجا دیکتاتوری داریم. اما نه دیکتاتوری نظامیان، نه دیکتاتوری پرولتاریا، بلکه دیکتاتوری مدیران قدیمی. نمایندگان نیروهای مسلح اوکراین خوشحال نباشند. برای این که آنها هم همین مدل گیرشان آمده است. یک سال قبل بسیاری از آنها صادقانه باور داشتند که قدرت الیگارشها را تخریب می کنند و قدرت را در راه زندگی با عزت به تودۀ مردم باز…
Write a comment
روز دوم مه سالگرد جنایت فاشیستهای اوکرائینی در ادسا بود. جنایتی که در آن بیش از صد نفر زنده زنده به آتش کشیده و یا پس از نجات یافتن از شعله های آتش توسط مزدوران نئونازی فجیعانه به قتل رسیدند. فاجعه ای که تا به امروز مانع از آن نشده است که "جامعه جهانی" و مدافعان سینه چاک حقوق بشر…
Write a comment
 همزمان با اعزام سلاحهای جدید از سوی آمریکا به اوکراین صفوف مقاومت دنباس نیز برای نبردهای آتی آماده می شوند.
Write a comment
آلکسی موزگووی فرمانده بریگاد شبح در مصاحبه ای چشم انداز حمله به کی یف را طرح کرد. وی در این مصاحبه بر افزایش قدرت نظامی نیروهای مسلح معینی اشاره می کند که به نظر میرسد نیروهای تحت فرماندهی بریگاد شبح باشند.
Write a comment
در روز 7 مارس در شهر آتن تظاهراتی در مقابل سفارت اسپانیا در یونان در حمایت از مبارزان آتنی فاشیست اسپانیائی در دنباس که در بازگشت به اسپانیا تحت تعقیب قضائی قرار گرفته اند برگزار شد.
Write a comment
امروز، 7 مارس، آلکسی موزگووی، فرماندۀ گردان شبح در نقطه ای در حد فاصل بین شهرهای لوگانسک و دونتسک مورد حملۀ تروریستی واقع شد. بنا بر گزارشات، این سوء قصا با انفجار مینی از راه دور صورت گرفت.
Write a comment
 این جنگ جنگی برای آینده جهان است. برای بردگی یا آزادی. و این جنگ اینجا شروع شده است و من میخواهم که همینجا هم تمام شود. برای این که اگر ما اینجا پیروز نشویم، در همه جا فاشیسم خواهد بود.
Write a comment
آلکسی موزگووی، فرمانده گردان شبح، در پیامی خطاب به مردم اوکراین آنان را به اتحاد بر علیه فاشیسم و الیگارشی حاکم فراخواند.
Write a comment
در روز 22 ژانویه، یوگنی ایشنکو شهردار شهر پرِوماینسک واقع در جمهوری خلق لوگانسک ترور شد.
Write a comment
فیلم حاضر هفتمین قسمت از مجموعۀ فیلمهای مستندی است که ماکسیم فادی یف آن را تهیه کرده است.
Write a comment
 پس از حمله موشکی به ماریوپل، خبرنگار یکی از شبکه های تلویزیونی اوکراین که در محل حاضر بود برای مصاحبه به سراغ سربازی می رود که یونیفورم اوکراینی به تن دارد.
Write a comment
بنا بر اخبار منتشره در برخی از منایع خبری روسی، رهبران بازداشتی بوروتبا در دونتسک در روز 4 ژانویه آزاد شدند.
Write a comment
 آخرین بازماندگان تیم محافظین آلکساندر بدنوف، فرمانده گردان بتمن، از چگونگی عملیات ترور فرمانده اشان سخن میگویند. ترور بدنوف یک قتل سیاسی حساب شده بود.
Write a comment
آلکساندر بدنوف، فرمانده گردان خفاش، قهرمان دفاع لوگانسک، در اولین روز سال نو در کمین نیروهای دولتی جمهوری خلق لوگانسک به قتل رسید.
Write a comment
ولاد وُیچیشوسکی، فعال زندانی بوروتبا که در روز 12 سپتامبر در ادسا توسط مأمورین امنیتی دولت کودتاچی کی یف دستگیر شده بود در روز 26 دسامبر در چهارچوب مبادلۀ زندانیان بین جمهوریهای خلق دنباس و کودتاچیان کی یف آزاد شد.
Write a comment
بنا بر گزارش سازمان بوروتبا، آلکسی آلبو، از رهبران این سازمان کمونیستی و کاندید این سازمان برای انتخابات سال قبل در شهر ادسا و از بازماندگان کشتار ساختمان اتحادیه ادسا نیز در روز 27 دسامبر در دونتسک دستگیر شده است.
صفحه1 از3

کنفرانس مؤسس

 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت سوم)
  از موضع تئوری مارکسیستیِ بحران و فروپاشی، این امر از ابتدا از نظر گروسمن مسلم است که برای پرولتاریا انتظار تقدیرگرایانه فروپاشیِ خود به خود ، بدون آن که فعالانه در آن دخالت کند؛ قابل طرح نیست. رژیم های کهنه…
 • حزب پرولتاریا
  حزب وظایف خود را تنها به شرطی می تواند ایفا کند که خود تجسم نظم و سازمان باشد، وقتی که خود بخش سازمانیابی شدۀ پرولتاریا باشد. در غیر این صورت نمی تواند ادعایی برای به دست گرفتن رهبری توده های…
 • اتحادیه ها و شوراها
  رابطۀ بین اتحادیه و شورا باید به موقعیتی منجر شود که غلبه بر قانونمندی و [سازماندهی] تعرض طبقۀ کارگر در مساعدترین لحظه را برای این طبقه امکانپذیر سازد. در لحظه ای که طبقۀ کارگر به آن حداقلی از تدارکات لازم…
 • دربارۀ اوضاع جهانی - 14: یک پیمان تجاری ارزشمند
  یک رویکرد مشترک EU-US می تواند بر تجارت در سراسر جهان تأثیر گذار باشد. روشی که استانداردها، از جمله مقررات سلامتی و بهداشتی و صدور مجوز صادرات در بازارهای دیگر را نیز تسهیل میکند. به خصوص مناطقی که هنوز تحت…
 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت دوم)
  همان طور که رزا لوکزامبورگ تاکید نموده است، "فروپاشی جامعه بورژوایی، سنگ بنای سوسیالیسم علمی است". اهمیت بزرگ تاریخی کتاب رزالوکزامبورگ در این جاست: که او در تقابلی آگاهانه با تلاش انحرافی نئو هارمونیست ها، به اندیشه ی بنیادین "کاپیتال"…

صد سال پس از انقلاب اکتبر

کنفرانس اول

هنر و ادبیات

ادامه...

صدا و تصویر