پیام حزب کمونیست فلسطین به مناسبت سال نو میلادی

نوشتۀ: حزب کمونیست فلسطین
Write a comment

عملیات 7 اکتبر ضربه ای قاطع بود بر ضد تمام برنامه های عادی سازی با رژیم های رو به زوال عربی که با امپریالیسم آمریکا همسو هستند و چهره کریه اسرائیل را برای مردم عرب افشا کرد. علیرغم تمام این اعمال خونین و وحشیگری صهیونیستها، این در نهایت به یک شکست اخلاقی عمده برای این موجودیت تبدیل شد. ... تمام این جنایات ادامه دار و همچنان در جریان، در نهایت این موجودیت را بطور بین المللی منزوی خواهد کرد و آن را به تنها دولت فاشیست و جنایتکار در جهان بدل میکند

توضیح سایت:

انتشار پیام حزب کمونیست به منظور انعکاس نظر جریانات سوسیالیستی در رابطه با وقایع خونین غزه انجام می‌گیرد و به معنای توافق با همه نظرات مندرج در آن نیست. پیام در عین حال گواه دیگری بر بی پایگی و پوچی تبلیغات صهیونیستها . حواریون آنان است که وقایع غزه را به عنوان «جنگ اسرائیل و حماس» توصیف می کنند.

***************

مردم عرب فلسطین سالی پر از درد، مصیبت و رنج بی شمار و فقدان را به پایان رسانده اند. ما عزیزان، دوستان، همسایه ها و رفقا را از دست دادیم؛ سالی بی مانند در تخریب و کشتار و سبعیت و نسل کشی و پاکسازی قومیتی. اعمال بیرحمانه دشمن تمام جوانب حیات - خانه ها، مدارس، بیمارستان ها، کلیسا ها، مساجد، شبکه های ارتباطاتی، آب و سیستم بهداشتی - را هدف قرار داد. دشمن فاشیست در غزه همه بخش ها را از کشاورزی گرفته تا صنعت و بهداشت نابود کرد، و آن را غیرقابل سکونت کرد. علیرغم تمام جنایات و کشتاری که برعلیه مردم ما در غزه مرتکب شدند، تنها عزم مردم ما برای وفاداری به سرزمینشان تقویت شد.

تمام این جنایات شنیع و محرز تلاشی بود که عملیات محوری 7 اکتبر را تحت الشعاع قراردهد. طی این عملیات مقامت فلسطین موفق شد که ضربه موثری به این موجودیت اشغالگر وارد کند. عملیات 7 اکتبر به ضرباتی موثر منجر شد از قبیل:

1. افسانه پناهگاهی برای صهیونیست های یهودی سرتاسر جهان، جائیکه سرمایه های صهیونیستی و ارتباطش با امپربالیسم جهانی می تواند امنیت و رونق پیدا کند، در هم شکست.

2.ضربه ای سخت به ارتش صهیونیستی که زمانی به عنوان قدرتمندترین ارتش خاورمیانه از آن یاد میشد، وارد کرد که اعتبار آن را به شکل بازگشت ناپذیری کاهش داد.

3.ضربتی قوی به پروژه شهرک سازی و تلاش برای تخلیه سرزمین از ساکنانش، (به ویژه در کرانه باختری) وارد کرد. حمله 7اکتبر نشان داد که حملات اینچنینی به اشکال مختلف می تواند در کرانه باختری تکرار شود. بنابراین ما شاهد هیستری صهیونیستی، تسلیح شهرک نشینان و تهاجم هر روزه توسط نیروهای اشغالگر فاشیست به روستاها، کمپ ها و شهرهای فلسطینی هستیم. عملیات ویژه 7 اکتبر راه را برای عملیات مقاومت با کیفیت بر ضد اشغالگر در سراسر جغرافیای اشغالی فلسطین گشود.

4. عملیات 7 اکتبر آرمان فلسطین را به عنوان موضوعی اساسی که بر صحنه بین المللی تحمیل شده، تصریح کرد و تمام دستاوردهای اشغالگران را در به حاشیه راندن و از بین بردن آرمان فلسطین بی اثر کرد.

5. عملیات 7 اکتبر ضربه ای قاطع بود بر ضد تمام برنامه های عادی سازی با رژیم های رو به زوال عربی که با امپریالیسم آمریکا همسو هستند و چهره کریه اسرائیل را برای مردم عرب افشا کرد. علیرغم تمام این اعمال خونین و وحشیگری صهیونیستها، این در نهایت به یک شکست اخلاقی عمده برای این موجودیت تبدیل شد. این موجودیت ادعا میکرد که پناهگاه دموکراسی در منطقه با ارتشی مدعی استانداردهای اخلاقی است- ادعاهایی که البته بی اساس هستند. تمام این جنایات ادامه دار و همچنان در جریان، در نهایت این موجودیت را بطور بین المللی منزوی خواهد کرد و آن را به تنها دولت فاشیست و جنایتکار در جهان بدل میکند. تمام اینها به منافع آرمان ملی ما، مسیر آزادی و تشکیل یک دولت سکولار مستقل فلسطینی در تمامیت خاک ملی به پایتختی بیت المقدس یکپارچه و دولتی برای تمام ساکنانش، یاری میرساند.

برای دستیابی به این هدف فلسطینیان باید:

1.به تفرقه نفرت انگیز فلسطینیان پایان داده و سازمان آزادیبخش فلسطین را بر پایه قواعد انقلاب ملی، شامل تمام جناح های اقدام ملی از نو سازمان دهند.

2.توهمات صلح با اشغالگر را کنار گذاشته و خود را از قید توافقنامه اسلو و موافقتنامه های هماهنگی های امنیتی خلاص کنند.

3. استراتژی مقاومت روشنی را اتخاذ کنند که هدف اصلی اش شکست بنیادین اشغالگر باشد و در دام توهماتی نیفتند که توسط غرب تحت عنوان راه حل های عادلانه برای مساله فلسطین منتشر می شوند.

4. روابطمان را با دنیای آزاد و محور مقاومت، آنهایی که حمایتشان از آرمان ما را ثابت کرده اند و ضرباتی مهلک به دشمن صهیونیستی و حامیانش وارد کرده اند، تقویت کنیم. آنچه در یمن، لبنان، عراق و سوریه اتفاق می افتد بزرگترین مدرک آن است.

با ورود به سال جدید، امیدواریم که خورشید امید و آزادی بر مردم ما بتابد، که بتوانیم این اشغالگران فاشیست را از سرزمینمان برانیم و هر فردی از مردم ما بتواند در صلح، آزادی و امنیت زندگی کند و از عدالتی که مردم ما برای بیش از 75 سال انتظارش را کشیده اند بهره مند شود. آنها می بایست در صلح و با عزت در سرزمینشان زندگی کنند.

حزب کمونیست فلسطین

ترجمه تحریریه سایت

منبع:

https://kommunistische-organisation.de/stellungnahme/erklaerung-der-palaestinensischen-kommunistischen-partei-zum-neuen-jahr-declaration-of-the-palestinian-communist-party-for-the-new-year/

Write comments...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

کنفرانس مؤسس

 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت سوم)
  از موضع تئوری مارکسیستیِ بحران و فروپاشی، این امر از ابتدا از نظر گروسمن مسلم است که برای پرولتاریا انتظار تقدیرگرایانه فروپاشیِ خود به خود ، بدون آن که فعالانه در آن دخالت کند؛ قابل طرح نیست. رژیم های کهنه…
 • حزب پرولتاریا
  حزب وظایف خود را تنها به شرطی می تواند ایفا کند که خود تجسم نظم و سازمان باشد، وقتی که خود بخش سازمانیابی شدۀ پرولتاریا باشد. در غیر این صورت نمی تواند ادعایی برای به دست گرفتن رهبری توده های…
 • اتحادیه ها و شوراها
  رابطۀ بین اتحادیه و شورا باید به موقعیتی منجر شود که غلبه بر قانونمندی و [سازماندهی] تعرض طبقۀ کارگر در مساعدترین لحظه را برای این طبقه امکانپذیر سازد. در لحظه ای که طبقۀ کارگر به آن حداقلی از تدارکات لازم…
 • دربارۀ اوضاع جهانی - 14: یک پیمان تجاری ارزشمند
  یک رویکرد مشترک EU-US می تواند بر تجارت در سراسر جهان تأثیر گذار باشد. روشی که استانداردها، از جمله مقررات سلامتی و بهداشتی و صدور مجوز صادرات در بازارهای دیگر را نیز تسهیل میکند. به خصوص مناطقی که هنوز تحت…
 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت دوم)
  همان طور که رزا لوکزامبورگ تاکید نموده است، "فروپاشی جامعه بورژوایی، سنگ بنای سوسیالیسم علمی است". اهمیت بزرگ تاریخی کتاب رزالوکزامبورگ در این جاست: که او در تقابلی آگاهانه با تلاش انحرافی نئو هارمونیست ها، به اندیشه ی بنیادین "کاپیتال"…

صد سال پس از انقلاب اکتبر

کنفرانس اول

هنر و ادبیات

ادامه...

صدا و تصویر