میلیونها آمریکائی در لبۀ پرتگاه گرسنگی! - کاهش سوبسید کوپن های غذائی در 32 ایالت آمریکا

نوشتۀ: زروهج
Write a comment

..مردم باید بین سرو غذا روی میز و پرداخت کرایه خود یکی را انتخاب کنند.…

بیش از 30 میلیون آمریکایی بر لبۀ "پرتگاه گرسنگی" قرار دارند زیرا از ماه مارس 32 ایالت سوبسید و مزایای کوپن غذا را کاهش می دهند. در میان این ایالتها کالیفرنیا و تگزاس به ترتیب با 5.1 میلیون و 3.6 میلیون نفر بیشترین جمعیت دریافت کنندۀ کوپنهای غذائی را تشکیل میدهند.

هزینه های برنامه های کمک تغذیه تکمیلی (SNAP) در سالهای 2019 تا 2022 از 60.3 میلیارد دلار به 119.5 میلیارد دلار افزایش انفجاری یافته است، زیرا وزارت کشاورزی با تغییر روند عادی بررسی تعیین صلاحیت دریافت کنندگان این کوپنها سرباز زده و به روند بررسی نحوۀ پخش این کمکها از سوی کنگره -که گرایش به تشدید سیاستهای ریاضت اقتصادی دارد- نیز پایان داد.

به گزارش سی بی اس: این کاهش ها به دلیل پایان دادن به تخصیص به اصطلاح کمکهای اضطراری است که در اوایل دوران پاندمی بمنظور تقویت کمک های غذایی به نیازمندان اعمال می شد، دلیل آن هم شرایط فوق العاده ای بود، که در آن آمریکایی ها با اختلالات گسترده در وضعیت اقتصادی خود دست و پنجه نرم می کردند. در حالی که امروزه ایالات متحده مطمئناً نسبت به سال 2020 با ثبات تر است، اما خانواده ها هم اکنون با مشکل هزینه های بالای غذا دست و پنجه نرم می کنند - در دسامبر قیمت مواد غذایی حدود 10 درصد بیشتر از یک سال قبل بود.

الن وولینگر، مدیر SNAP در گروه لابی ضد گرسنگی Food Research & Action Center، گفت: «این پرتگاه عمیق در حال پیشروی بسوی اکثر ایالت‌ها است و مردم به طور متوسط ماهانه حدود 82 دلار از بودجه و مزایای درمانی خود را از دست می‌دهند. و "این عدد بسیار بزرگی است."

food stamps 2023

18 ایالت قبلاً به کمک های اضطراری پایان داده اند، و اکنون 32 ایالت باقی مانده که به کمک های اضافی ادامه می‌دهند طبق قانون بودجه سال 2023 که در دسامبر سال گذشته به امضا رسیده است، سهم مربوط به کمکهای خود از بودجه فدرال را در ماه مارس از دست خواهند داد.

این تغییرات به این معنی است که برای یک خانوادۀ چهارنفره ماهانه حدود 328 دلار کاهش مزایا را با خود بهمراه خواهد داشت، و این در حالی است که آمریکایی‌های مسن‌تر که در ماه حداقل مزایای سالمندان را دریافت می‌کنند، می‌توانند شاهد کاهش پرداخت‌های کمک هزینۀ درمانی خود از مبلغ کنونی ماهانه 281 دلار تا سطح 23 دلار در ماه باشند. این مبلغ کمک در سال 2022، بطور میانگین ماهانه برای هر نفر به 230.88 دلار رسیده بود، که در برابر رقم 129.83 دلار از سال 2019 افزایش قابل ملاحظه ای داشت.

با وجود اینکه ما هم‌اکنون در آمریکا پائین ترین نرخ بیکاری از سال 1969 را داریم، بیش از 42 میلیون نفر از آمریکایی همچنان محتاج دریافت کوپن های غذایی هستند - بر اساس داده های USDA، این رقم 6 درصد نسبت به سال 2020 افزایش یافته است.

ولینگر گفت: «آنچه که گاهی در این بحث نادیده گرفته می‌شود، این واقعیت است که بسیاری از خانوارهایی که تحت پوشش هستند شاغل نیز میباشند، اما اغلب با دستمزدهای پایین - آنها شغلی ندارند که با آن قادر به تامین مخارج خانواده خود باشند، بنابراین کماکان جزو افرادی هستند که واجد شرایط تحت پوشش قرارگرفتن هستند.

در همین حال، بانک‌های مواد غذایی (موسسات خیریه) همزمان با کاهش این کمک‌های غذایی، آمادۀ افزایش تعداد مراجعین متقاضی تامین غذا می‌شوند.

ارین پولینگ، مدیر اجرایی Food Bank of the Rockies، گفت: «مردم باید بین سرو غذا روی میز و پرداخت کرایه خود یکی را انتخاب کنند. ما شاهد هستیم که مردم بیش از هر زمان دیگری به کمک برای تامین مواد غذایی نیاز دارند.”

تا جائی که به موضوع کاهش کوپن مواد غذایی مربوط میگردد، پولینگ می گوید: "ما در حال آماده شدن برای این شرایط هستیم."

زروهج

ترجمه تحریریه سایت

منبع:

https://www.zerohedge.com/personal-finance/millions-americans-face-hunger-cliff-32-states-set-slash-emergency-food-stamp

 

Write comments...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

سایر مطالب این دسته: « ابر تورمی که در راه است!

کنفرانس مؤسس

 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت سوم)
  از موضع تئوری مارکسیستیِ بحران و فروپاشی، این امر از ابتدا از نظر گروسمن مسلم است که برای پرولتاریا انتظار تقدیرگرایانه فروپاشیِ خود به خود ، بدون آن که فعالانه در آن دخالت کند؛ قابل طرح نیست. رژیم های کهنه…
 • حزب پرولتاریا
  حزب وظایف خود را تنها به شرطی می تواند ایفا کند که خود تجسم نظم و سازمان باشد، وقتی که خود بخش سازمانیابی شدۀ پرولتاریا باشد. در غیر این صورت نمی تواند ادعایی برای به دست گرفتن رهبری توده های…
 • اتحادیه ها و شوراها
  رابطۀ بین اتحادیه و شورا باید به موقعیتی منجر شود که غلبه بر قانونمندی و [سازماندهی] تعرض طبقۀ کارگر در مساعدترین لحظه را برای این طبقه امکانپذیر سازد. در لحظه ای که طبقۀ کارگر به آن حداقلی از تدارکات لازم…
 • دربارۀ اوضاع جهانی - 14: یک پیمان تجاری ارزشمند
  یک رویکرد مشترک EU-US می تواند بر تجارت در سراسر جهان تأثیر گذار باشد. روشی که استانداردها، از جمله مقررات سلامتی و بهداشتی و صدور مجوز صادرات در بازارهای دیگر را نیز تسهیل میکند. به خصوص مناطقی که هنوز تحت…
 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت دوم)
  همان طور که رزا لوکزامبورگ تاکید نموده است، "فروپاشی جامعه بورژوایی، سنگ بنای سوسیالیسم علمی است". اهمیت بزرگ تاریخی کتاب رزالوکزامبورگ در این جاست: که او در تقابلی آگاهانه با تلاش انحرافی نئو هارمونیست ها، به اندیشه ی بنیادین "کاپیتال"…

صد سال پس از انقلاب اکتبر

کنفرانس اول

هنر و ادبیات

ادامه...

صدا و تصویر