مطالب تازه

نظر خوانندگان

مقالات

از جنبش کارگری

پنج شنبه, 27 شهریور 1399 21:58

اتحادیه کارگری انگلستان علیه آپارتاید اسرائیل!

نوشتۀ: تحریریه سایت
Rate this item
(0 votes)

جامعه بین المللی برای زمانی طولانی با سکوت نظاره گر این بود که به دولت اسرائیل اجازه داده شد جنایتهای خود را ادامه دهد و این وضعیت نمی تواند بیش ازاین تحمل شده و ادامه یابد. اکنون نیاز به اقداماتی قاطع و فوری در رابطه با اقدامات غیر قانونی اسرائیل علیه فلسطینی ها است.

کنگره اتحادیه های انگلستان TUC، تشکیلات سراسری اتحادیه های این کشور، حمایت خود از فلسطین را اعلام و آپارتاید اسرائیل را محکوم نمود.

از قطعنامه 66 همبستگی با فلسطین و مقاومت در برابر طرح الحاق:

کنگره متحدانه بر مخالفت قاطع خویش با قصد دولت اسرائیل برای الحاق بخشهای بزرگی از کرانه غربی ... که نشان می دهد دولت اسرائیل قصد پایان دادن به اشغال و به رسمیت شناختن حق مردم فلسطین برای تعیین سرنوشت خود را ندارد. این گام تعیین کننده دیگری در ایجاد یک نظام آپارتاید خواهد بود.

جامعه بین المللی برای زمانی طولانی با سکوت نظاره گر این بود که به دولت اسرائیل اجازه داده شد جنایتهای خود را ادامه دهد و این وضعیت نمی تواند بیش از این تحمل شده و ادامه یابد. اکنون نیاز به اقداماتی قاطع و فوری در رابطه با اقدامات غیر قانونی اسرائیل علیه فلسطینی ها است.

کنگره مقرر می دارد:

 • حمایت کامل از و ایفای نقش فعال در آکسیون های کمپین همبستگی با فلسطین برای ساختن یک ائتلاف وسیع علیه طرح های الحاق اسرائیل و درخواست از تمام شعبه ها برای اقدام مشابه.
 • ارسال نامه ای به نخست وزیر و درخواست این که پادشاهی متحد بریتانیا اقدامات قاطع و تعیین کننده ای، از جمله اعمال تحریم، را در دستور کار قرار دهد تا تأمین کند که اسرائیل الحاق های غیر قانونی اش را متوقف نموده و یا حتی برگرداند، به اشغال کرانه غربی و محاصره غزه پایان دهد و حق فلسطینی ها برای بازگشت را محترم بشمارد.
 • همین موضع را با کلیه اتحادیه های مرکزی کشورهای دیگر در کنفدراسیون اتحادیه های بین المللی و اروپائی در میان گذاشته و از آنها بخواهد تا به کمپین توقف الحاق و پایان دادن به آپارتاید بپیوندند.

شورای عالی این اتحادیه نیز در بیانیه 2020 خویش در قسمت سیاست بین المللی به موضوع فلسطین پرداخت و ضمن محکوم کردن طرح های اسرائیل برای الحاق کرانه باختری نوشت:

ما فعالانه از شرکای خودمان، کارفرمایان و صندوقهای بازنشستگی می خواهیم که سرمایه های خود را از شرکتهایی که از شهرک سازی های غیر قانونی و اشغال نفع می برند بیرون کشیده و کالاهای آنان را بایکوت کنند.

این شورا همچنان بر طرح دو دولت پافشاری کرده و خواستار به رسمیت شناختن دولت فلسطین توسط دولت انگلستان گردید.

تهیه و تنظیم: تحریریه سایت

منابع:

https://electronicintifada.net/blogs/asa-winstanley/tuc-calls-israel-sanctions-end-apartheid

https://www.tuc.org.uk/general-council-statements-2020#05

Last modified on جمعه, 28 شهریور 1399 08:31

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

کنفرانس دوم

ادامه مطالب...

کتاب

یادداشتها

سیاست

کنفرانس مؤسس

 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت سوم)
  از موضع تئوری مارکسیستیِ بحران و فروپاشی، این امر از ابتدا از نظر گروسمن مسلم است که برای پرولتاریا انتظار تقدیرگرایانه فروپاشیِ خود به خود ، بدون آن که فعالانه در آن دخالت کند؛ قابل طرح نیست. رژیم های کهنه…
 • حزب پرولتاریا
  حزب وظایف خود را تنها به شرطی می تواند ایفا کند که خود تجسم نظم و سازمان باشد، وقتی که خود بخش سازمانیابی شدۀ پرولتاریا باشد. در غیر این صورت نمی تواند ادعایی برای به دست گرفتن رهبری توده های…
 • اتحادیه ها و شوراها
  رابطۀ بین اتحادیه و شورا باید به موقعیتی منجر شود که غلبه بر قانونمندی و [سازماندهی] تعرض طبقۀ کارگر در مساعدترین لحظه را برای این طبقه امکانپذیر سازد. در لحظه ای که طبقۀ کارگر به آن حداقلی از تدارکات لازم…
 • دربارۀ اوضاع جهانی - 14: یک پیمان تجاری ارزشمند
  یک رویکرد مشترک EU-US می تواند بر تجارت در سراسر جهان تأثیر گذار باشد. روشی که استانداردها، از جمله مقررات سلامتی و بهداشتی و صدور مجوز صادرات در بازارهای دیگر را نیز تسهیل میکند. به خصوص مناطقی که هنوز تحت…
 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت دوم)
  همان طور که رزا لوکزامبورگ تاکید نموده است، "فروپاشی جامعه بورژوایی، سنگ بنای سوسیالیسم علمی است". اهمیت بزرگ تاریخی کتاب رزالوکزامبورگ در این جاست: که او در تقابلی آگاهانه با تلاش انحرافی نئو هارمونیست ها، به اندیشه ی بنیادین "کاپیتال"…

صد سال پس از انقلاب اکتبر

کنفرانس اول

هنر و ادبیات

ادامه...

صدا و تصویر

بیاب