این سطح تازه‌ای از جنگ است

نوشتۀ: بهمن شفیق
Write a comment

یک بار دیگر روشن می‌شود که جهان کهنه بدون مقاومت راه را برای جهان نو باز نخواهد کرد. اما یک بار دیگر این نیز روشن خواهد شد که آنچه محکوم به نابودی است، نابود نیز خواهد شد. سرنوشت نظام برده‌داری با امپراتوری روم در رأس آن اکنون در انتظار سرمایه‌داری جهانی با امپریالیسم بلوک غربی در رأس آن است.

یادداشت سردبیر

۱- ویکتوریا نولاند در آخرین دیدار خود از کی یف از سورپرایز های بزرگی در رابطه با تاکتیک جدید جنگی اوکراین خبر داد

۲- زالوژنی فرمانده کل ارتش اوکراین جای خود را به بودانف داد که سابقه خدمات وی نه در ارتش بلکه در عملیات تروریستی است. وی در بدو کار اظهارات نولاند در زمینه سورپرایز های آینده را تکرار می‌کند. حمله موشکی به اماکن مسکونی در روسیه افزایش چشمگیر می‌یابد و کماندوهای اوکراینی برای عملیات تروریستی داخل روسیه می‌شوند. تاکتیک‌های جدید عملیاتی می‌شوند.

۳- روز ۷ مارس سفارتخانه های آمریکا و انگلیس به شهروندان خود هشدار می‌دهند از سفر به روسیه خودداری کنند و اگر در روسیه هستند از ورود به اماکن عمومی خودداری کنند. آنها خطر یک حمله قریب‌الوقوع تروریستی را پیش‌بینی می‌کنند.
ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اعلام می‌کند اگر آمریکا و انگلیس چنین اطلاعاتی در دست دارند و آنها را در اختیار روسیه قرار نمی‌دهند روسیه این امر را به معنای دست داشتن سرویس های اطلاعاتی آنها در چنین عملیاتی تلقی خواهد کرد.

۴- گزارشات مبنی بر اعزام نیروهای القاعده و داعش به اوکراین برای ورود به جنگ با روسیه افزایش می یابند. وزرای اسرائیلی علنا تهدید می‌کنند که روسیه بهای حمایت خود از حماس را خواهد پرداخت.

۵- طرح به شکست کشاندن انتخابات اجرایی می‌شود. در آخرین روزهای منتهی به انتخابات اوکراین با ۱۵۰۰ سرباز الیت مجهز به زره‌پوش های برادلی آمریکایی در بلگورود وارد خاک روسیه می‌شود. ستونهای نفوذی اوکراینی تار و مار می‌شوند، صدها نفر کشته و صدها نفر به اسارت گرفته می‌شوند.
فراخوان تخریب روز انتخابات در محلهای رأی‌گیری از سوی مترسک تازه غرب، همکار خوان گوایدوی ونزوئلایی و تیخانوفسکایای بلاروس، خانم ناوالنایا، مفتضحانه شکست می‌خورد به گونه‌ای که تقریباً هیچ کس حتی از آن مطلع نیز نمیشود.

۶- تروریست‌های مرکز کروکوس پس از انجام موفقیت آمیز عملیات سوار بر یک اتومبیل با سرعت زیاد در حال حرکت به مرز اوکراین شناسایی و دستگیر می‌شوند.

۷- از همان ساعات اولیه و تقریباً بلافاصله پس از واقعه دولت آمریکا اعلام می‌کند که اوکراین در عملیات دست نداشته است.

۸- مدت کوتاهی بعد داعش مسئولیت عملیات را بر عهده می‌گیرد. واقعه ترور حال خود تبدیل به اهرمی برای حمله به روسیه می‌شود که اقداماتش باعث عکس‌العمل تروریست‌های اسلامی شده است. رسانه هایشان تا حد ابراز خوشحالی آشکار پیش می‌روند.

۹- جامعه اوکراین شاید دیگر هیچگاه نتواند خسارات عظیم جمعیتی و انسانی را جبران کند و بهای مقاومت ارتجاع ترانس آتلانتیک را با موجودیت خود بپردازد. اسرائیل نیز سرنوشت بهتری نخواهد داشت. اما آنها اکنون جهان و در درجه اول کشورها و شهروندان خودشان را به سوی جهنم سوق می‌دهند.

یک بار دیگر روشن می‌شود که جهان کهنه بدون مقاومت راه را برای جهان نو باز نخواهد کرد. اما یک بار دیگر این نیز روشن خواهد شد که آنچه محکوم به نابودی است، نابود نیز خواهد شد.

سرنوشت نظام برده‌داری با امپراتوری روم در رأس آن اکنون در انتظار سرمایه‌داری جهانی با امپریالیسم بلوک غربی در رأس آن است.

پرسش نه در این، بلکه در این است که چه چیز جایگزین آن خواهد شد.

۴ فروردین ۱۴۰۳
۲۳ مارس ۲۰۲۴

 

پی نوشت: هنگام نگارش عدم دقت باعث شد تا به اشتباه نام بودانف به عنوان جانشین زلنسکی عنوان شود در حالی که ژنرال سیرسکی فرمانده کنونی ارتش اوکراین است و بودانف همچنان رئیس سرویس اطلاعات ارتش باقی مانده است.

Write comments...
or post as a guest
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.