نظر خوانندگان

۱- قبلا در یکی از گفتارها گفته بودید که اسرائیل محکوم به نابودی است و در دهه های اول قرن ۲۱ حذف خواه...
سلام بهمن عزیز، دستت درد نکنه. کانال تلگرامی درست کنید برای پخشش. تودهنی لازم ولی ناکافی برای طبقه م...
با سلام، یک دوره ای در آستانه انتخاب اول دولت روحانی که در متن هم به آن اشاره کرده اید، این جریان را...
منظور ایشان دیگران بودند و لگد پرانی ایشان به ما؟ شوخی نفرمائید دوست عزیز. خود پاسخ بیست و چند صفحه ...
خیر، هیچ اشتباهی صورت نگرفته، پاراگرافی که در این مقاله آورده شده (حتا اگر در این پهنه ي تمام نشدنیِ...
ممنون از تذکرتان. اما شما اشتباه می کنید. متأسفانه شما هم ته صفی جا گرفته اید که پیش از این بسیار بی...

یادداشت

 • تلاقی دو خط موازی!!
  نوشتۀ
  در رفراندم استقلال کردستان وضع کاملا تغییر کرد. مبلغ جایزه لاتاری آن بقدری اشتها آور بود که این بار ریسک در "خانه" ماندن جایز نبود. اگر در اعتراضات ۸۸ ح ک ک قصد "انقلاب سواری " داشت، خط رسمی در سال ۲۰۱۷ در کردستان به همان نتیجه رسید
  Be the first to comment!
 • کرامت با دولت رفاه به دست نمی آید: در حاشیه اظهارات ابراهیم رئیسی
  نوشتۀ
  ."....."ما باید شرایط معیشتی برای مردم و جوانان عزیزمان فراهم کنیم تا بتوانند زندگی با کرامتی داشته باشند." ... همین حرف ها بود که لج کسی مثل اکبر گنجی را درآورد و به ایشان لقب "آیت الله قتل عام" داد. وگرنه آقای گنجی نه تنها مشکلی با قتل عام ها نداشت، بلکه از سالها پیش کمپین راه انداخته بود که "ببخشیم…
  Be the first to comment!
 • رکود تورمی: پیشنهاداتی برای روش تحقیق
  نوشتۀ
  بر این اساس از همان اول در اصالت علمی چنین مفاهیمی باید شک کرد. آنجائی هم که نظریه پردازانشان چنین مفاهیمی را به قول رفیق "ناقص و تعریف گرایانه" بیان می کنند، روشن می شود که چنین مفاهیمی ساختگی اند. علت این نقصان در تعاریف آن نیست که نظریه پردازان مزبور از اطلاعات کافی برخوردار نبودند، بلکه در آن است…
  Be the first to comment!
 • حداقل دستمزد نباید کمتر از 1/5 حد اکثر درآمد باشد
  نوشتۀ
  شعار "حداقل دستمزد نباید کمتر از 1/5 حد اکثر دستمزد باشد" تنها چاره پاره کردن این دایره بسته و خسته کننده "کارگر بدو، نان بدو" ایست که بورژوازی برای کارگران تدارک دیده است. این شعار نه تنها کارگران را از مجادله تحقیر آمیز و بی پایان تعیین "سبد کالا های ضروری" رها می کند و ابزار "هرکه رقم بیشتری برای…
  8 comments
 • در تکذیب یک افترا
  نوشتۀ
  در سایت رفاقت کارگری مطلبی بر علیه "تدارک کمونیستی" درج شده است به نام "در تدارک دروغ" که در کینه توزی کور مادون سیاسی در نوع خود کم سابقه است.برخورد به این هجویه لزومی ندارد و هر خواننده ی بیغرضی که به ادبیات سیاسی ما و آنها آشنا باشد می تواند به خوبی به عمق خصائل نیکوی دست اندرکاران مطلب مزبور پی…
  1 comment
 • استفاده از بمبهای فسفری در مواقع استثنایی اشکال ندارد
  نوشتۀ
  ما مصرانه از عراقی ها و نیروهای ائتلاف ( آمریکا و ناتو) می خواهیم که هرگز از مهمات فسفری در محدوده غیر نظامیان استفاده نکنند. حتی اگر غیر نظامیان در هنگام استفاده این مهمات آنجا حضور نداشته باشند
  Be the first to comment!
 • جناب آقای زیباکلام، کمی درباره دهه نورانی شصت، محض اطلاع
  نوشتۀ
  آقای زیبا کلام مشکل حضرت آیت الله خودداری از رنجاندن تندروها نیست. مشکل این است که ایشان خود از طراحان اصلی قتل عام تابستان 67 است. نقش او در قتل عام 67 خیلی بیشتر از کسی مثل رهبر کنونی نظام آقای خامنه ای بوده است که آن زمان در سلسله مراتب نظام خیلی بی اهمیت تر از آقای رفسنجانی بود.…
  Be the first to comment!
 • قمار سنگین روژآوا
  نوشتۀ
  چپ روژآوا را به عنوان پروژۀ امید بخش خاورمیانه فروخت. ابله ترین چپها آن را حتی روزنه ای برای بشریت نامیدند. اکنون این پروژه در هیأت تاکنونی خود به پایان رسیده است. ممکن است روژآوائی کماکان به حیات خود ادامه دهد. اما برای این کار اتفاقا باید حمایت کسانی را جلب کند که در صف مقابل پدرخواندۀ تاکنونی اش قرار…
  Be the first to comment!
جمعه, 08 بهمن 1395 20:53

در تکذیب یک افترا

نوشتۀ: وحید صمدی
Rate this item
(0 votes)

در سایت رفاقت کارگری مطلبی بر علیه "تدارک کمونیستی" درج شده است به نام "در تدارک دروغ" که در کینه توزی کور مادون سیاسی در نوع خود کم سابقه است.برخورد به این هجویه لزومی ندارد و هر خواننده ی بیغرضی که به ادبیات سیاسی ما و آنها آشنا باشد می تواند به خوبی به عمق خصائل نیکوی دست اندرکاران مطلب مزبور پی ببرد.

در سایت رفاقت کارگری مطلبی بر علیه "تدارک کمونیستی" درج شده است به نام "در تدارک دروغ" که در کینه توزی کور مادون سیاسی در نوع خود کم سابقه است. برخورد به این هجویه لزومی ندارد و هر خواننده ی  بی غرضی که به ادبیات سیاسی ما و آنها آشنا باشد می تواند به خوبی به عمق خصائل نیکوی دست اندرکاران مطلب مزبور پی ببرد. آنچه مرا وادار به نوشتن این تکذیبیه کرد دو افترای روشن نویسنده است. نویسندۀ مطلب در مورد نخست جمله ای را از قول من بیان کرده است که کذب محض و مصداق بارز افترا است. وی این نقل قول دروغ را در کنار سیلی از تهمت ها و جعلیات سخیف به شخص بهمن شفیق و جریان تدارک کمونیستی مطرح کرده است. او می گوید:

"در برابر فاجعۀ سقوط هواپیمای MH17  که گفته می‌شد توسط مبارزین شرق اوکراین مورد حمله قرار گرفته، من به‌طور مکتوب بیان کردم که اگر پرولتاریا حقیقتاً یک موشک‌انداز دستش بگیرد و یک هواپیمای مسافربری را منفجر کند، باید گلوله‌ای هم در مغز خودش شلیک کند. آقای وحید صمدی مخالفت کرد و پاسخ داد که بعضی اوقات موشک پرت کردن به یک هواپیمای مسافربری می‌تواند از «ضرورت»های پرولتاریا باشد!"

نخست این که نویسنده ی مطلب اشاره نمی کند که این جمله که:  "هواپیمای MH17  که گفته می‌شد توسط مبارزین شرق اوکراین مورد حمله قرار گرفتهاز سوی چه کسی گفته می شد.

این گزاره از آن رو مهم است که دقیقا مضمون پروپاگاند ضد روسی مربوط به واقعه سقوط آن هواپیما بوده و لزوم در نظر گرفتن این احتمال توسط خود نویسنده و دوستانش در تدارک کمونیستی به میان کشیده شده بود. این زانوی آنها بود که در برابر موج تبلیغات غرب سست شده بود.

دوم این که او در مورد اظهارات من صاف و ساده دست به همان کاری می زند که آن را به ما نسبت می دهد: او دروغ میگوید. در این مورد من طی یک ایمیل اعلام موضع کردم. اصل نوشته ی من در آن ای میل به قرار زیر است:

".....حتی اگر نقش غرب را در سقوط این هواپیما را نادیده بگیریم و حتی اگر نهایتا ثابت شود که ناسیونالیست، ضد فاشیست یا پرولتری از ترس حمله بمب افکن ها به سوی هواپیما شلیک کرده، این امر تنها تاسف مرا برمی انگیزد و به هیچ وجه حساسیتی در من ایجاد نمی کند. زیرا روزانه ده ها نفر در همین غزه قتل عام می شوند، هزاران نفر در صحنه های کثافتکاری غرب آواره می شوند و ده ها هزار کودک به عنوان برده برای تولید شکلات کارخانجات افرادی مانند پروشنکو تلف می شوند. در برابر این وقایع من تنها با تاسف از کنار سقوط این هواپیما می گذرم. اهمیت سقوط هواپیما نه در فاجعه بار بودن خود آن ،  بلکه در عواقبی است که می تواند برای مبارزه در شرق اکراین به همراه داشته باشد"(تصویر کامل این ای میل در زیر این متن ضمیمه شده است)

به غیر از این، من در هیچ مطلب دیگری و یا در هیچ گفتگوی دیگری موضعی در قبال سقوط آن هواپیما اتخاذ نکرده بودم. نویسنده ی مطلب مزبور به سادگی موضعی جعلی را به من نسبت داده است . قضاوت را به عهده خواننده ی با شرف واگذار می کنم.

هر چند تا همین جا باید برای خواننده ی احتمالی نوشتۀ مزبور مشخص شده باشد که با چه کسی و چه نوشته ای روبروست، نمی توانم از نشان دادن افترای دیگری که فقط به قصد ذهنیت سازی بیمار گونه بر علیه بهمن شفیق به میان کشیده شده است خودداری کنم. نویسنده مدعی شده است که:

"هک شدن سایت «جنبش کارگری» هم دروغ دیگری است که بهمن شفیق به وحید صمدی تحویل داده است. حقیقت اینست که که من سابقۀ سایت «جنبش کارگری» را نیز در همان‌زمان کنترل کردم و خبری از اقدام به هک در میان نبود. بهمن شفیق سایت «جنبش کارگری» را عمداً از کار انداخته بود."

روشن است که هدف این حمله فقط و فقط تخریب بهمن شفیق است.

من بدون توضیحات اضافه فقط به درج ای میل پرووایدر سایت جنبش کارگری می پردازم که پس از چند بار هک شدن سایت در نهایت به ما اطلاع داد که به دلیل هک شدن سایت، آن را مسدود خواهد کرد تا از آسیب های بیشتر جلوگیری نماید. پرووایدر از من درخواست نمود که ضعف های امنیتی سایت را مرتفع نمایم و برای این منظور با آن ها تماس بگیرم. برطرف کردن این ضعف برای ما مقدور نشد و سایت جنبش کارگری از کار باز ماند.

ای میل پرووایدر سایت جنبش کارگری:

-------- Weitergeleitete Nachricht --------

Betreff:

WICHTIG: Web-Account gehackt / Sperrung (Server C15 / web114)

Datum:

Sun, 15 Mar 2015 10:27:59 +0100

Von:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

An:

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

Sehr geehrter Kunde,

leider müssen wir Ihnen mitteilen, dass Ihr Web-Account gehackt wurde. Aus diesem Grund mussten wir eine Sperrung vornehmen.

Folgende Schritte sind nun nötig:

1. Selbstständige Ermittlung der Schwachstelle, über welche der Fremdzugriff möglich war

Wenn Sie PHP-Fertiglösungen, wie z.B. Joomla/Mambo, Wordpress, osCommerce, phpNuke usw. verwenden, prüfen Sie diese auf bekannte Sicherheitslücken und auf Aktualität.

Bitte beachten Sie in diesem Zusammenhang auch folgenden Beitrag in unserer FAQ- / Wissensdatenbank:

Welche Version von Joomla, Wordpress, Typo3, Contao (TYPOlight), Drupal, osCommerce, xtCommerce, Magentoistaktuell?

http://kb.webspace-verkauf.de/questions.php?questionid=148

Wenn Sie keine PHP-Fertiglösung verwenden, ist Ihr Web möglicherweise unsicher programmiert. Prüfen Sie, ob Kontaktformulare bzw. deren Mailversand, sowie Uploadscripte, sicher programmiert sind und sich nicht über Tricks Code einschleusen lässt.

2. Detaillierte Überprüfung Ihres Web-Accounts und Hilfestellung durch Webspace-Verkauf.de

Wenn Sie selbst nicht die Ursache des Fremdzugriffs ermitteln können, stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung. Webspace-Verkauf.de führt eine detaillierte Überprüfung Ihres Web-Accounts durch und informiert Sie über die entsprechenden Resultate. Weiterhin stehen wir Ihnen bei der Behebung der Schwachstelle beratend zur Seite, greifen jedoch selbst nicht in die Programmierung Ihres Web-Accounts ein.

Beachten Sie bitte, dass diese Dienstleistung kostenpflichtig ist, da wir für die Inhalte Ihrer Website nicht verantwortlich sind. Folgende Zusatzleistungen können wir Ihnen anbieten:

......................

.....................


Informationen zu den Auffälligkeiten Ihres Web-Accounts:

Die veraltete Joomla-Version wurde kompromittiert und so war es möglich Schadsoftware unter /images/stories auszuführen.

___

Mit freundlichen Grüßen

Webspace-Verkauf.de

تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

و اما

از کسانی که به تحریف مارکس افتخار می کنند مگر می توان انتظار دیگری هم داشت؟ بالاخره در دنیای منحط امروز باید هم کسانی پیدا شوند که با لگد به شرافت به دنبال کسب شهرت باشند.

وحید صمدی

9 بهمن 95

27 ژانویه 107

متن کامل ای میل ارسالی از سوی من:

 


Read 1050 times Last modified on جمعه, 19 خرداد 1396 20:07

کامنت شما

0
terms and condition.

People in this conversation

 • Guest (آهنگر)

  با سلام.
  نکتۀ دیگر مطلب سراسر کینه توزانۀ سایت رفاقت این بود که نویسنده خود را فردی متخصص در امر مسایل اینترنت و کامپیوتر و اینجور چیزها معرفی می کند. گویی که گوشه ای از آسمان دریده و این در گرانمایه روی زمین سقوط کرده است. در ادامه برای محکومیت بهمن برشی از داستان هستۀ تلخ را نوشته و مدعی می شود که این داستان نوشتۀ بهمن است منتها با اسم آهنگر. این ها فکر می کنند با خروجشان از جمع امید بقیه را به روز سیاه انداخته اند. چه از نظر تکنیکی و چه از نظر تعدد اعضا. در ذهن اینها نمی گنجد که افرادی مثل بهمن سالها قبل از اینکه آقای نویسنده سر از تخم درآورد در این مسیر فعال بوده اند. نویسنده مدی شده که تمام عمر از فروش نیروی کار خویش زیسته است این برای او افتخار است اما اگر نویسندۀ هستۀ تلخ مدعی چنین چیزی شود دروغ پرداز و حیله گر است. خلاصه دنیا فقط حول محور عباس فرد و شرکا می گردد. اگر اینها از جایی بیرون روند، آن جا به خاک سیاه خواهد نشست. اما دیری نخواهد پائید که خود را موسس و بنیان گزار همان جمعی معرفی کنند که امروز این چنین فحش و ناسزا نثارش می کنند و حتی نوشته هایش را هم دست آورد خود حساب کرده و به آن افتخار کنند. آخر عباس فرد و شرکا رهبر و بنیان گزار و موسس زاده شده اند، کارشان این است، کار دیگری بلد نیستند. اول راه اندازی و بعد انحلال و سپس افتخار به آن. نمونه اش برخوردشان با مرحوم یدااله، سازمان سرخ تو زرد، و...

صد سال پس از انقلاب اکتبر

 • نامه به کمیته مرکزی حزب کمونیست شوروی
  رفقا، شما در این 9 سال تاریخ جهانی عنصر سازمانی و عامل پیشبرد قدرتهای انقلابی همه کشورها بودید. نقشی که شما ایفا کردید با توجه به سطح و عمق اش در تاریخ بشر قابل مقایسه با هیچ چیز دیگری نیست.…
 • بلشویک ها و ما
  اوضاع برای هیچ حزبی به اندازۀ حزب سوسیال دمکرات رقت انگیز نیست. افرادی که سن وعمرشان قد میدهد می توانند بیاد بیاورند که در سال 1871 کارگران آلمان با چه هیجان نفس گیری منتظر اخباری از اقدامات و روندهای کمون…
 • آیا انقلاب روسیه یک انقلاب بورژوائی است؟
  نوشتۀ
  تاریخ انقلاب روسیه این حقیقت را پایه گذاری کرد که این اولین انقلاب سوسیالیستی و پرولتری بود. این انقلابی پرولتری در کشوری خرده بورژوائی است. به همین دلیل از انقلاب کارگری در کشور هایی مثل انگلستان و آمریکا در این…
 • ماکسیمالیستهای روسی
  بزرگترین خطر یک انقلاب این است: این که این اعتقاد شکل بگیرد که نقطۀ معینی از زندگی جدید یک نقطۀ پایانی است، باید توقف کرد، بازبینی کرد و دستاوردها را تثبیت نمود؛ تا بتوان بالاخره از موفقیت به دست آمده…

کنفرانس اول

به روایت تصویر

 • الفبای مارکسیسم: میلیاردرها و مستبدین
  الفبای مارکسیسم: میلیاردرها و مستبدین میلیاردر اول جهان در حالی  که میلیاردر پنجم جهان در هتل لوکس ریتز کارلتون زندانی است به دیدار زندانبان می رود تا قراردادهائی برای آینده ای درخشان منعقد کند.  
 • یقه آبی های هپکو و آذرآب
  یقه آبی های هپکو و آذرآب گزارشاتی تصویری از اوجگیری اعتراضات کارگری در هپکو و آذرآب اراک . یقه آبی ها به خیابان می آیند.
 • کاراکاس، نانوائی مینکا، دمکراسی، نان
  کاراکاس، نانوائی مینکا، دمکراسی، نان اقدام دولت در مصادرۀ نانوائی البته با اعتراض اپوزیسیون آزادیخواه و دمکراسی طلب روبرو شد. در یکی از روزهای اول ماه ژوئیه، خوان رکوزن، نمایندۀ پارلمان ونزوئلا و ازرهبران اپوزیسیون در یک سخنرانی در شهر میامی (مرکز ضد انقلاب کوبائی)…
 • ما تسلیم نمی شویم!
  ما تسلیم نمی شویم! ما تسلیم نمی شویم! کاری از گروه موسیقی فرانسوی HK et Les Saltimbanks با زیرنویس فارسی از حزب همبستگی افغانستان
ادامه...

کنفرانس مؤسس

 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت سوم)
  از موضع تئوری مارکسیستیِ بحران و فروپاشی، این امر از ابتدا از نظر گروسمن مسلم است که برای پرولتاریا انتظار تقدیرگرایانه فروپاشیِ خود به خود ، بدون آن که فعالانه در آن دخالت کند؛ قابل طرح نیست. رژیم های کهنه…
 • حزب پرولتاریا
    حزب وظایف خود را تنها به شرطی می تواند ایفا کند که خود تجسم نظم و سازمان باشد، وقتی که خود بخش سازمانیابی شدۀ پرولتاریا باشد. در غیر این صورت نمی تواند ادعایی برای به دست گرفتن رهبری توده…
 • اتحادیه ها و شوراها
  رابطۀ بین اتحادیه و شورا باید به موقعیتی منجر شود که غلبه بر قانونمندی و [سازماندهی] تعرض طبقۀ کارگر در مساعدترین لحظه را برای این طبقه امکانپذیر سازد. در لحظه ای که طبقۀ کارگر به آن حداقلی از تدارکات لازم…
 • دربارۀ اوضاع جهانی - 14: یک پیمان تجاری ارزشمند
  یک رویکرد مشترک EU-US می تواند بر تجارت در سراسر جهان تأثیر گذار باشد. روشی که استانداردها، از جمله مقررات سلامتی و بهداشتی و صدور مجوز صادرات در بازارهای دیگر را نیز تسهیل میکند. به خصوص مناطقی که هنوز تحت…
 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت دوم)
    همان طور که رزا لوکزامبورگ تاکید نموده است، "فروپاشی جامعه بورژوایی، سنگ بنای سوسیالیسم علمی است". اهمیت بزرگ تاریخی کتاب رزالوکزامبورگ در این جاست: که او در تقابلی آگاهانه با تلاش انحرافی نئو هارمونیست ها، به اندیشه ی بنیادین…

هنر و ادبیات

 • رستۀ چهارم، تولد قدرت جدید
  رستۀ چهارم، تولد قدرت جدید پلیتزا تصمیم گرفت "بزرگترین مانیفستی که پرولتاریای ایتالیایی می تواند بین قرن نوزدهم و بیستم میلادی داشته باشد" را به تصویر بکشد. هدف او این بود که "رودخانه را خروشان تر و غیر قابل کنترل تر" و آن را "به…
  Be the first to comment!
 • سهم ما از زندگی
  نوشتۀ
  سهم ما از زندگی اسمش ساموئل بود و سفیدی چشماش همیشه به سرخی میزد. آدم یه جورائی ترس داشت تو چشماش خیره بشه، آخه اگر قراره یکی سیاه پوست باشه خوبه که سفیدی چشماش خیره کننده باشه اما چشمای ساموئل سرخ بود. نمیدونستم که…
  Be the first to comment!
 • برف (داستان کوتاه)
  نوشتۀ
  برف (داستان کوتاه) عجب برفی میبارید. ریز و تند و یکنواخت. چهرۀ شهر را کاملاً عوض کرده بود. پا که رو برفها میذاشتم از صدای خِرِپ خِرِپشون کیف میکردم. دلم میخواست گوله برف بازی کنم اما هیچکی تو خیابون نبود. زد به سرم…
  Be the first to comment!
 • من خفته در درون من
  نوشتۀ
  من خفته در درون من  میون یه عده معتاد و دزد و موادفروش، کف دفتر افسرنگهبان نشسته بودم. با خود فکر می‌کردم که دو سه روز دیگه شرکا همه چیز رو راس و ریس و منو از این خراب شده خلاص میکنن. مطمئن بودم که…
  Be the first to comment!
 • هستۀ تلخ
  نوشتۀ
  هستۀ تلخ کورمال کورمال توی تاریکی به دنبال در اطاق میگشتم که فریده دست دراز کرد و مرا از درز در به داخل اطاق کشاند. زیر نور شیری رنگ مهتاب، که از طریق پنجره به درون اطاق می‌تابید، فریده سینه به سینهام…
  Be the first to comment!
ادامه...

مقالات

صدا و تصویر

Please publish modules in offcanvas position.