نظر خوانندگان

به حمید مسئله ای که در این جا مد نظر است چگونگی به بن بست...
عجب رفیق های بی وفا و بی فرهنگی! ابتذال پست مدرنیستی مثل...
رفیق سعید عزیز بخاطر زحمت ارزنده‌ای که کشیده‌اید و ای...
با سلام با تشکر از سایت تدارک که سوای اخبار روزمره، خوا...
با سلام به شما جناب خانم ویا آقای کوژین حرف مشخص نسبت به...
سلام رفیق امین خ فرشگرد نام یک گروه لیبرال _ سلطنت طلب ه...
رفیق امین با سلام در مورد سؤال اولتان: پروژه نرمالیزاسی...
سلام علی آقا الان مثلا چی گفتی تو این کامنتت. مثلا خیلی ...
با عرض سلام و درود خدمت جناب وحید صمدی ، بسیار درست به ع...
ضمن تشکر و قدردانی...چند سوال: 1-«در انتهای دوران احمدی ن...

یادداشتها

چهارشنبه, 01 آذر 1391 20:13

واقعه نگاری آخرین در گیری اسرائیل در غزه

نوشتۀ:
Rate this item
(0 votes)

در چهار شنبه 14 نوامبر گزارش شد که اسرائیل با ترور رهبر شاخه نظامی حماس، احمد الجعبری ،به شکستن توافق آتش بسی که از دوشنبه با مبارزان فلسطینی بر قرار کرده بود پرداخت. آن آتس بس به دنبال آغاز درگیری خشونت آمیزی بود که در پنج شنبه قبل به دنبال کشته شدن 6 فلسطینی غیر نظامی که 3 نفر آن کودکان بودند و بیشتر از 50 نفر مجروح بر جای گذاشته بود.

IMEU (انستیتو برای تفاهم در خاورمیانه) درمورد زمان بندی اتفاقاتی که به درگیری های خشونت بار کنونی انجامید واقعه نگاری زیر را ارائه می کند:

 

پنچ شنبه 8 نوامبر

بدنبال دوهفته تشنج سربازان اسرائیلی وارد غزه شدند و در نتیجه تبادل آتش با مبارزان فلسطینی، یک کودک 12 ساله فلسطینی که در حال بازی قوتبال بود، توسط سر بازان اسرائیلی کشته شد.

مدت کوتاهی بعد از آن مبارزان فلسطینی اقدام به انفجار تونلی در نزدیکی مرز با اسرائیل کردند که در نتیجه آن یک سرباز اسرائیلی مجروح شد.

شنبه 10 نوامبر

شلیک یک موشک ضد تانک توسط مبارزان فلسطینی بطرف یک جیپ ارتش اسرائیل که در امتدادخط مرزی حرکت میکرد یک سر باز اسرائیلی را مجروح کرد.

برخورد یک گلوله توپ ارتش اسرائیل به یک زمین فوتبال به کشته شدن دو کودک 16 و 17 ساله منجر شد. کمی بعد شلیک یک تانک ارتش اسرائیل به جمعیت عزادارن در چادری باعث کشته شدن دو غیر نظامی و مجروح شدن بیش از 24 فلسطینی شد.

یک شنبه 11 نوامبر

در نتیجه حمله اسرائیل یک کشته و دهها نفر مجروح از شهروندان فلسطینی بر جای ماند. بر طبق گزارش دولت اسرائیل چهار اسرائیلی غیر نظامی در نتیجه پرتاب موشک از غزه مجروح شدند.

در جلسه کابینه دولت اسرائیل وزیر ترابری Yisrael Katz گفت " سر مار را باید قطع کرد....رهبری حماس در غزه را باید نابود کرد." او هم چنین خواهان قطع آب، غذا، برق و حمل سوخت به 1.7 میلیون مردم شد.

دوشنبه 12 نوامبر

شاخه های مختلف مبارزان فلسطینی در صورت توقف حملات اسرائیل حاضر به آتش بس شدند.

چهار شنبه 14 نوامبر

اسرائیل با ترور احمد الجعبری رهبر شاخه نظامی حماس آتش بس را نقض کرد. بر طبق گزارش دست کم 8 فلسطینی دیگر از جمله 2 کودک در این حمله کشته شدند. مبارزان مختلف فلسطینی قول حمله متقابل دادند.

 

ترجمه: نوید پایور

http://omied.de

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

منبع: http://imeu.net/news/article0023227.shtml

Read 3148 times

Comments (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

کامنت شما

Posting comment as a guest.
0 Characters
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Type the text presented in the image below. Not clear?

صد سال پس از انقلاب اکتبر

کنفرانس اول

کنفرانس مؤسس

 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت سوم)
  از موضع تئوری مارکسیستیِ بحران و فروپاشی، این امر از ابتدا از نظر گروسمن مسلم است که برای پرولتاریا انتظار تقدیرگرایانه فروپاشیِ خود به خود ، بدون آن که فعالانه در آن دخالت کند؛ قابل طرح نیست. رژیم های کهنه…
 • حزب پرولتاریا
    حزب وظایف خود را تنها به شرطی می تواند ایفا کند که خود تجسم نظم و سازمان باشد، وقتی که خود بخش سازمانیابی شدۀ پرولتاریا باشد. در غیر این صورت نمی تواند ادعایی برای به دست گرفتن رهبری توده…
 • اتحادیه ها و شوراها
  رابطۀ بین اتحادیه و شورا باید به موقعیتی منجر شود که غلبه بر قانونمندی و [سازماندهی] تعرض طبقۀ کارگر در مساعدترین لحظه را برای این طبقه امکانپذیر سازد. در لحظه ای که طبقۀ کارگر به آن حداقلی از تدارکات لازم…
 • دربارۀ اوضاع جهانی - 14: یک پیمان تجاری ارزشمند
  یک رویکرد مشترک EU-US می تواند بر تجارت در سراسر جهان تأثیر گذار باشد. روشی که استانداردها، از جمله مقررات سلامتی و بهداشتی و صدور مجوز صادرات در بازارهای دیگر را نیز تسهیل میکند. به خصوص مناطقی که هنوز تحت…
 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت دوم)
    همان طور که رزا لوکزامبورگ تاکید نموده است، "فروپاشی جامعه بورژوایی، سنگ بنای سوسیالیسم علمی است". اهمیت بزرگ تاریخی کتاب رزالوکزامبورگ در این جاست: که او در تقابلی آگاهانه با تلاش انحرافی نئو هارمونیست ها، به اندیشه ی بنیادین…

هنر و ادبیات

ادامه...

صدا و تصویر