نظر خوانندگان

رفیق مسعود نکته شماره 2 در کامنت شما در پاسخ به رازا هر چ...
به رازا این جمله شما: اصرار رفقاي تداركچي در ريختن همه پ...
به فرهاد اقا فرهاد بايد خدمتتون عرض كنم كه مليجك هم ملي...
رازا جان، دلبندم، وقتی شما می‌گویید دمکراسی و منظورتا...
به امیر، شما در مورد ترکیب اعضا و هوادران جریان احمدی ن...
کودتای گوایدا از خیلی جهات مانند شبهه کودتای سبز رفسنج...
با تشکر از شما، کار بسیار خوبی کردید که این مقاله ارزشم...
به رازا: تسلیت را به کسی باید گفت که به دروغ متوسل می شود...
واقعاحيف از ان همه تلاش و كوششي كه شما رفقا در معرفي جري...
زیبا بود و صحیح با تشکر
رفیق فرهاد عزیز نقل قولتان را از لنین یادداشت برداشتم. ...
به داریوش توضیح شما درباره دورپیمایی سرمایه آموزنده اس...
در ادامه‌ی نقد فرهاد و در تکمیل آن تا جایی که به مارکس ...
مطلب سایت شما درباره ماهیت امپریالیستی و آمریکاپرستان...

مقالات

کتاب

گزارشاتی از مبارزات کارگران هفت تپه و فولاد اهواز به نقل از کانال تلگرام تدارک کمونیستی(به روز شده در 30 آبان)

نوشتۀ: تحریریه سایت

 

مخالفت کارگران هفت تپه با قرار دادن شرکت نیشکر هفت تپه تحت پوشش صنایع ورشکسته

مخالفت کارگران با پرداخت بدهی های شرکت نیشکر هفت تپه توسط دولت

اطلاعیه:

هوشیار باشیم!

چرا برخی مقامات خواسته اصلی ما ( لغو خصوصی سازی)  را سانسور میکنند؟

همکاران عزیز؛ نماینده شهر در نامه به مقامات در تهران  و در سخنرانی در مجلس اصلا خواستار دولتی شدن شرکت نشده. دقت کنیم! ایشان خواستار این شده که علاه بر لزوم پرداخت دستمزدهای معوقه، لازم است شرکت را تحت پوشش حمایت از صنایع ورشکسته ببرند! نه!!! این خواسته ما نیست! خواسته ما این است: ما میخواهیم قبل از هر چیزی شرکت به بخش دولتی برگردد. خواسته ی اصلی ما بردن شرکت زیر پوشش صنایع ورشکسته نیست تا از این راه ضمن حفظ مالکیت بخش خصوصی، بدهی های بخش خصوصی توسط دولت پرداخت شود و باز هم برنده بخش خصوصی باشد و ما کماکان متکی به مالک خصوصی که اموال ما را به تاراج می برد. این پیشنهاد، کمک به مالکان فراری برای پرداخت بدهی هایشان است تا بتوانند از پول دولت بدهی شان را بدهند و برگردند و دوباره ما را چپاول کنند! این پیشنهاد که شرکت با همین بخش خصوصی زیر پوشش صنایع ورشکسته برود کمک به مالک خصوصی است نه به ما کارگران. اول بگذارید شرکت دولتی شود بعد زیر پوشش صنایع ورشکسته ببرید.

ما کارگران هفت تپه، برای جلوگیری از ورشکستگی یا پرداخت بدهی ها به دولت، خودمان بلدیم چه بکنیم. ما به راحتی با همین نماینده های کارگری و همکاران در هفت تپه نه تنها میتوانیم بدهی ها را بدهیم بلکه شرکت را به سود رسانی هم برسانیم. بیش از 20 هزار زمین که اگر مرده را در آن بکاری زنده میشود برای امرار معاش چند استان کفایت میکند ! مساله این است که ما نمیخواهیم شرکت در دست بخش خصوصی باشد. حتا اگر اسدبیگی و رستمی و امثالهم فراری نبودند هم می آنها را نمیخواهیم. بخش خصوصی خوب و بد، لایق و نالایق نداریم! هفت تپه ملک و اموال عمومی ما و نسل های قبل از ما و نسل های بعد از ماست. چرا باید به قیمت هیچ به شخص و بخش خصوصی بخشیده شود؟ ما میخواهیم بگذارند که یا خودمان مالک و گرداننده شرکت باشیم و یا اینکه دولت مالکیت را داشته باشد و خودمان نظارت کنیم.

خواسته ی اصلی ما ترحم برای سه ماه حقوق معوقه نیست.

خواسته ی اصلی ما این است: شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه باید از بخش خصوصی بازپس گرفته شود و به بخش دولتی و عمومی بازگردانده شود.

ما نه تروریست هستیم و نه چیزی دیگر؛ کارگر هفت تپه ایم و مطالبات صنفی، قانونی، انسانی و کارگری خود را میخواهیم.

امنیت ملی، یعنی ما کارگران؛ کسی که علیه منافع ما باشد علیه امنیت ملی است.

خواسته ی اصلی ما این است که : اولا تمام همکاران ما بدون قید و شرط آزاد شوند و دوما شرکت هفت تپه از بخش خصوصی گرفته شود و به بخش دولتی بازگردانده شود.

ما تا دست یافتن به مطالبات خودمان به اعتراض و اعتصاب مسالمت آمیز، انسانی و مدنی خود ادامه خواهیم داد. به قول اسماعیل که یکی از نمایندگان ماست، تا کنون اعتصاب و تجمع اعتراضی به این زیبایی نبوده است. ما به همین زیبایی، شکوه و با حوصله و خستگی ناپذیر آنقدر ادامه میدهیم که مطالباتمان را کسب کنیم.

درود بر غیرت و شرف کارگر هفت تپه که در ایران و در جهان با افتخار از هفت تپه نام می برند. #کارگر_زندانی_آزاد_باید_گردد #لغو_خصوصی_سازی

کانال رسمی کارگران هفت تپه

چهارشنبه ۳۰ ابان ۹۷

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه.

 

تظاهرات کارگران گروه ملی فولاد اهواز. امروز چهارشنبه 30 آبان 97:

امروز کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای دهمین روز مطالبات خود را در خیابانها و مقابل استانداری فریاد زدند. کارگران سیزده روز است که اعتصاب کرده اند. اصلی ترین خواسته کارگران این واحد صنعتی واگذاری شرکت به دولت و پرداخت حقوق های معوق کارگران می باشد.

شعارهای کارگران:

مرگ بر ستمگر؛ درود بر کارگر

نصر من الله و فتح القریب؛ مرگ بر این دولت مردم فریب

حسین حسین شعارشون؛ دزدی افتخارشون

تورم، گرانی؛ پاسخ بده روحانی

نه تهدید نه زندان دیگه فایده نداره

ما کارگران فولاد، علیه ظلم و بیداد، می جنگیم، می جنگیم

 

گزارش تکمیلی درباره بازداشت شدگان در تجمع مسالمت آمیز کارگران هفت تپه

در حالی که امروز از سوی مقامات قضایی در شهرستان شوش اعلام شده بود که چهار کارگر و یک خانم بازداشت شده آزاد خواهند شد و دادیار پرونده با تبدیل قرار بازداشت آنها به قرار کفالت موافقت کرده بود و تمام تشریفات قانونی برای تودیع کفالت در حال انجام بود، ناگهان از سوی مقام قاضی، اعلام شد که این افراد آزاد نمی شوند.

امروز چهارشنبه، حوالی ظهر، در حالی که بسیاری در بیرون از دادگاه خبر آزادی بازداشت شدگان را به سرعت با تلفن به دیگران خبر میدادند و همچنین در فضای مجازی حتا- با عجله- خبر قطعی آزاد شدن این عزیزان منتشر شده بود و در حالی که یک ساعت مانده به تعطیلی و پایان زمان اداری دادگاه باقی مانده بود و کارگران و خانواده ها از این خبر شادمان شده بودند ناگهان فضایی امنیتی در دادگاه حاکم شد و تمامی مراجعه کنندگان، کارگران و خانواده ها را از سالن بیرون کردند. مقامات قضایی در دادستانی شوش اعلام کرده اند که علاوه بر پرونده ی موجود، پرونده ای دیگر برای بازداشت شدگان مفتوح شده است که یک پرونده ی امنیتی است و بنا به اظهارات کارگران مراجعه کننده، مقامات قضایی ادعا کرده اند که آنها خودشان هم از عنوان اتهامی جدید اطلاع ندارند. به نظر میرسد در آخرین لحظات، در یک هماهنگی بین دستگاه قضایی و دستگاه امنیتی، اتهامی جدید برای بازداشت شدگان تراشیده شده است. بنابر اظهارات وکیل و نیز شنیده ها، اینطور به نظر میرسد که اتهام پیشین این عزیزان " اخلال در نظم عمومی" عنوان شده بود که ذیل اتهامات عمومی است تعریف میشود و ناظر بر اتهام امنیتی نیست اما در پرونده سازی و اتهام جدید تلاش شده است یک اتهام امنیتی نیز برای این بازداشت شدگان ساخته شود تا بلکه سایر کارگران را مرعوب کنند. اینگونه اعلام شده است که این عزیزان تا زمان تعیین تکلیف پرونده جدید و تا زمان نامشخصی در بازداشت باقی خواهند ماند!

هر چهار کارگر بازداشت شده، آقایان اسماعیل بخشی، مسلم آرمند، محمد خنیفر و سید حسن فاضلی و همچنین خانم سپیده قُلیان در یک تجمع مسالمت آمیز که توسط تمامی کارگران هفت تپه و بخش عمده ای از مردم شوش و در راستای احقاق حقوق کارگران هفت تپه برگزار شده، حضور داشته اند و هر گونه اتهام اعم از اخلال در نظم عمومی و یا هر اتهام امنیتی دیگری که به این عزیزان منتسب شود بی پایه و غیر قانونی است. مقامات اداری-دولتی شهری، استانی و کشوری و مقامات قضایی همگان اذعان داشته اند که تجمع کارگران هفت تپه کاملا مسالمت آمیز و بدون هیچ اخلالی در نظم انجام شده است. آنها به هنگام تلاش برای پایان دادن به اعتصاب کارگران هفت تپه ادعا میکنند که در کنار تمامی کارگران هستند و بازداشت کارگران از نظر آنها غیر قانونی و غیر انسانی است اما از طرفی نه تنها تلاشی برای آزادی انها نمی کنند بلکه در پرونده سازی جدید علیه این عزیزان همکاری میکنند !

بنابر اظهارات وکیل کارگران، کارگران بازداشتی، نه سازمانده این تجمع قانونی و مسالمت آمیز بوده اند و نه رهبر آن بلکه تنها نماینده و صدای هزاران کارگر معترض هفت تپه و خانواده های آنان بوده اند و هیچ جرمی مرتکب نشده اند. همچنین ما کارگران اعلام می داریم که خانم قلیان نیز مانند سایر مردم در همبستگی با خواسته های برحق و قانونی کارگران در میان خانواده ها و کارگران حضور داشته و کارگران هفت تپه و خانواده هایشان از اینکه ایشان از این بابت متحمل آزار، بازداشت و اذیت شده اند عمیقا متاسف بوده و  قدردان ایشان و خانواده ی وی هستند. در یک جامعه سالم، باید به وجود عزیزانی همانند این کارگران که قبول زحمت کرده و نماینده و صدای مطالبات برحق کارگری شده اند تبریک گفت و قدردان آنها بود؛ اما متاسفانه امروز شاهد هستیم که برعکس، با این عزیزان برخوردهایی غیر قانونی و غیر انسانی می شود.

 

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، همراه و همدوش با نمایندگان کارگری، کارگران هفت تپه و خانواده هایشان و سایر مردمی که از مطالبات کارگران حمایت کرده اند، خواستار آزادی بی قید و شرط و فوری تمامی بازداشت شدگان و منع هرگونه تعقیب قضایی و امنیتی علیه آنان و سایر کارگرانی است که در روزهای قبل آزاد شده اند؛ ما همچنین اعلام میکنیم که همراه با کارگران هفت تپه برای کسب مطالبات دیگرمان منجمله پرداخت دستمزدها و مطالبات معوقه دیگر و در صدر همه "لغو خصوصی سازی و بازگرداندن شرکت به بخش دولتی"،  تا حصول به نتیجه نهایی، به اعتراضات برحق خود ادامه خواهیم داد.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

 شامگاه چهارشنبه، 30 آبان 1397


 اطلاعیه سندیکای هفت تپه درباره خلف وعده مسؤلان و راهپیمایی فردای کارگران

بسمه تعالی

کارگران شریف هفت تپه امروز بار دیگر شاهد مکر و فریبکاری عمروعاص های زمانه در قالب نمایندگان وزارت کار بودید تا جایی که حتی برای دقایقی نیز به وعده ها و قولهای خود عمل نکردند.

آقای یاوری حضور شما قرار بود مرهمی باشد بر زخم های کارگران، نه منادی شوم برای بازگشت کارفرمای بخش خصوصی.

امروز کارگر هفت تپه بخوبی آگاه است که تنها با اتکا به اتحاد و همدلی به خواسته ها و مطالبات بر حقش دست خواهد یافت بر همین اساس فردا پنج شنبه اول آذر ماه ۹۷ ساعت ۸ صبح در مقابل فرمانداری شوش با همراهی همشهریان و خانواده های خود «بصورت کاملا مسالمت آمیز و بدون حضور در سطح شهر» بار دیگر خلع ید بخش خصوصی نالایق و آزادی همکارانمان را فریاد خواهیم زد.

ما کارگران هفت تپه آگاهیم که خواسته اصلی همکاران در بندمان و در رأس آنها آقای بخشی در حال حاضر نه آزادی از بند، بلکه خلع ید بخش خصوصی می باشد فلذا فردا و فرداها « با بخشی یا بدون بخشی» « با حقوق یا بدون حقوق» اعتصاب مسالمت آمیز خود را تا خلع ید این بخش خصوصی نالایق ادامه خواهیم داد.

چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷

کارگران و کارکنان کشت و صنعت نیشکر هفت تپه

کانال رسمی کارگران هفت تپه


سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

 


 اطلاعیه سندیکای هفت تپه درباره خلف وعده مسؤلان و راهپیمایی فردای کارگران


بسمه تعالی

کارگران شریف هفت تپه امروز بار دیگر شاهد مکر و فریبکاری عمروعاص های زمانه در قالب نمایندگان وزارت کار بودید تا جایی که حتی برای دقایقی نیز به وعده ها و قولهای خود عمل نکردند.

آقای یاوری حضور شما قرار بود مرهمی باشد بر زخم های کارگران، نه منادی شوم برای بازگشت کارفرمای بخش خصوصی.

امروز کارگر هفت تپه بخوبی آگاه است که تنها با اتکا به اتحاد و همدلی به خواسته ها و مطالبات بر حقش دست خواهد یافت بر همین اساس فردا پنج شنبه اول آذر ماه ۹۷ ساعت ۸ صبح در مقابل فرمانداری شوش با همراهی همشهریان و خانواده های خود «بصورت کاملا مسالمت آمیز و بدون حضور در سطح شهر» بار دیگر خلع ید بخش خصوصی نالایق و آزادی همکارانمان را فریاد خواهیم زد.

ما کارگران هفت تپه آگاهیم که خواسته اصلی همکاران در بندمان و در رأس آنها آقای بخشی در حال حاضر نه آزادی از بند، بلکه خلع ید بخش خصوصی می باشد فلذا فردا و فرداها « با بخشی یا بدون بخشی» « با حقوق یا بدون حقوق» اعتصاب مسالمت آمیز خود را تا خلع ید این بخش خصوصی نالایق ادامه خواهیم داد.

چهارشنبه ۳۰ آبان ۹۷
کارگران و کارکنان کشت و صنعت نیشکر هفت تپه


کانال رسمی کارگران هفت تپه
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

 


گزارشاتی از مبارزات کارگران هفت تپه به نقل از کانال تلگرام تدارک کمونیستی(29 آبان)

 

اطلاعیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی: بازداشت کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه را قویا محکوم می کنیم و خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط بازداشت شدگان می باشیم.

در ششمین روز از اعتراض کارگران در مقابل فرمانداری، همه نمایندگان کارگران و چند تن دیگر از کارگران پیشرو همچنین یک خبرنگار که ۱۸ تن می باشند؛ بازداشت شده اند. مطابق اخبار منتشر شده همگی کارگران بجز آقایان اسماعیل بخشی،  مسلم آرمند، محمد خنیفر، سید حسن فاضلی و خبرنگار بازداشت شده، در کمتر از ۴۸ ساعت با قرار کفالت آزاد شده اند.

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در سال جاری در اعتراض به عدم پرداخت حقوق بارها دست به اعتصاب زده اند. از دور جدید اعتصاب پانزده روز گذشته است و یک هفته است که کارگران مطالبات خود را در خیابان های شوش و مقابل فرمانداری فریاد می زنند. اصلی ترین خواسته کارگران در دور اخیر اعتصاب شان، خلعیت بخش خصوصی از کارخانه و پرداخت حقوق های معوقه شان می باشد. اما تاکنون هیچ توجهی به خواسته های کارگران نشده است. مردم منطقه و بسیاری دیگر از اقشار جامعه در همبستگی با کارگران از خواسته های آنان اعلام حمایت کرده اند.

با وجود دستگیری ها، کارگران به درستی از خواسته های خود عقب نشینی نکردند و ضمن ادامه اعتصاب، در حمایت از کارگران بازداشت شده اعتراض خود را به مقابل دادگستری شهر شوش برده اند. تداوم ادامه اعتراض کارگران به این روش قطعا در آزادی دستگیر شدگان و دستیابی به خواسته هایشان بسیار موثر خواهد بود.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه قویا بازداشت کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه را محکوم می کند و همبستگی خود را با اعتصاب کارگران اعلام می دارد.  از طبقه کارگر سراسر کشور می خواهیم به هر شکل ممکن از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه حمایت کنند. نمایندگان کارگران و سایر کارگران بازداشت شده باید فوری و بی قید و شرط آزاد شوند و خواسته های کارگران فوری اجرا شود.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۲۹ آبان ۱۳۹۷

 

کانال رسمی کارگران هفت تپه:

امروز شانزدهمین روز اعتصاب و اعتراض مسالمت آمیز کارگران مظلوم نیشکر هفت تپه درب فرمانداری شهرستان شوش

سه شنبه ۲۹/آبان /۹۷

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

 هم اکنون مسیر فلکه ساعت تا هفتم تیر.حضور گسترده کارگران .

سه شنبه ۲۹ ابان ۹۷

کانال رسمی کارگران هفت تپه.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه.

http://tadarok.org/images/stories/video/ht01/foto_10.jpg

تظاهرات کارگران فولاد اهواز و حمایت از کارگران هفت تپه:

راهپیمایی کارگران صنایع فولاد اهواز ۲۹ آبان 97:

بیکاری، تورم ؛ بلای جان مردم- ما کارگران فولاد، علیه ظلم و بیداد، می‌جنگیم می‌جنگیم

حمایت کارگران گروه ملی فولاد اهواز  از کارگران هفت تپه: کارگر هفت‌تپه حمایتت می‌کنیم

 

اطلاعیه:

صمیمانه از  عزیزان خواهشمندیم نسبت به عملکرد افراد اعم از آشنا و غیر آشنا دقت و توجه لازم را داشته و نظارت کامل به حرکات افراد ناشناس داشته باشید که مبادا افراد سودجو از این موقعیت به نفع خود استفاده کنند:

باسلام خدمت همه دوستان و همکاران بزرگوار که در شرایط  بحرانی و سخت پیش آمده عملکردی دقیق و حساب شده داشتند و  مسئله  بوجود امده را  به نحو احسنت مدیریت کردند . متاسفانه به علت طولانی شدن اعتراضات و عملکرد نامناسب مسئولین ، احزاب و افرادی  با نیت شوم و مقاصد  شخصی ؛غیر شخصی و حزبی میخواهند از این موقعیت به نفع خود استفاده  کرده  وبه  مقاصد شوم خود برسند .لذا صمیمانه از  عزیزان خواهشمندیم نسبت به عملکرد افراد اعم از آشنا و غیر آشنا دقت و توجه لازم را داشته و نظارت کامل به حرکات افراد ناشناس داشته باشید که مبادا افراد سودجو از این موقعیت به نفع خود استفاده کنند و  این اعتراض مسالمت امیز و بحق با اتفاق ناهنجار و نامناسب به خاتمه نرسد.

پیروزی با زحمت کشان است.

سه شنبه ۲۹ ابان ۹۷

کانال رسمی کارگران هفت تپه.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

 


گزارشاتی از مبارزات کارگران هفت تپه به نقل از کانال تلگرام تدارک کمونیستی(27 و 28 آبان)

فوری/آزادی همکاران بازداشتی

متأسفانه تا به این لحظه نمایندگان کارگری: اسماعیل بخشی / محمد خنیفر / مسلم آرمند / و سید حسن فاضلی در بین آزاد شدگان امشب نبوده اند

دیگر همکاران بازداشتی همه آنها آزاد شدند

خبر تکمیلی اعلام میشود.

کانال رسمی کارگران هفت تپه

دوشنبه ۲۸ ابان ۹۷

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

یکشنبه 27 آبان 1397

 

اخبار 27 و 28 آبان مبارزات کارگران نیشکر هفت تپه

اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت تپه بازداشت شدند

بر اساس آخرین پیگیری وضعیت کارگران بازداشت شده نیشکر هفت تپه : تمامی اعضای مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت تپه و چند فعال کارگری و گفته می‌شود یک خبرنگار زن در بازداشت هستند/افراد دیگری که گفته می‌شود در بین بازداشت شدگان هستند از دیگر همکاران شاغل و برخی مدیران شرکت میباشند که بعد از حضور آنان جهت پیگیری وضعیت بازداشت شدگان در محل پلیس امنیت شوش بازداشت شدند

خبر وضعیت حال و روز همه بازداشت شدگان خوب گزارش می‌شود/ آمار و تعداد نفرات همه بازداشت شده، که بدست رسیده به شرح زیر است..

پویا بشمه : خوراک دام

سعید منصوری : نماینده تحقیقات

جلیل احمدی : نماینده کشاورزی

عظیم سرخه : نماینده خدمات پشتیبانی

مهدی داوودی : خدمات پشتیبانی

سعید الکثیر : حراست

علیزاده : حراست

امید آزادی : کارخانه شکر

سید حسن فاضلی:نماینده تجهیزات

صمیر احمدی : تجهیزات

مهندس سلامات نیا : مدیر تجهیزات مکانیکی

عماد کثیر:نماینده زیربنایی

محمود سعدی :تجهیزات

اسماعیل بخشی : نماینده تجهیزات

سپیده غلیان : خبرنگار

مسلم ارمند :نماینده تجهیزات

محمد خنیفر: تجهیزات

خالد تمیمی : مدیر ترابری

ایمان اخضری

لازم به ذکر است بلافاصله پس از دستگیری نمایندگان کارگری و کارکنان هفت تپه. گفته میشود وکیل کارگران با وکالتی که از نمایندگان کارگری در دست داشت , برای اعلام وکالت در محل بازداشتگاه ستاد فرماندهی شوش حاضر گردید که دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شوش اعلام نمودند تاکنون گزارشی به دست وی نرسیده است.

علت این بازداشت ها هنوز مشخص نیست و تاکنون کسی درباره آن چیزی نگفته است، گفته میشود خانوادهای کارگران بشدت نگران و تحت فشار روحی روانی قرار دارند/آنها خواستار آزادی فوری فرزندان و همسران خود هستند.

این در حالی نمایندگان کارگری بعد از پایان تجمع اعتراض مسالمت آمیز آنها امروز در حین راه بازگشت به شرکت بازداشت می‌شوند. که پیش از این استاندار خوزستان اعلام نموده بودند که تجمعات کارگران نیشکر هفت تپه کاملا مسالمت آمیز بوده است..

واز سویی تجمع مسالمت آمیز و آرام آن ها برای خواسته های صنفی  مورد حمایت مردم شهرستان شوش و اصناف  مختلف بوده است...

امروز هم استاندار خوزستان بلافاصله بعد از بازداشت نمایندگان در منابع خبری اعلام کردند فقط چهار نفر از کارگران هفت تپه بازداشت شدند. و طبق آمار فوق تاکنون ۱۶ نفر از کارگران در بازداشت بسر میبرند

همکار_بازداشتی_آزاد_باید_گردد

کانال رسمی کارگران هفت تپه

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه.

یکشنبه ۲۷ ابان ۹۷

 

تدارک کمونیستی خطاب به کارگران هفت تپه:

http://tadarok.org/index.php/statements/item/1946-2018-11-19-00-16-33

رفقا، جنبش کارگری از این نوع اپورتونیسم ضربات هولناکی خورده است. منصور اسانلو تجسم بارز این اپورتونیسم قسم به قرآن و قانون اساسی بود و هم او امروز در صف ارتجاع امپریالیستی مخالف جمهوری اسلامی جا خوش کرده است. به قانون و قرآن قسم نخورید، پایبندی خودتان را به چیزی اعلام نکنید که هم ارتجاعی است و هم شما حقیقتا…

 

دوشنبه ۲۸ ابان ۹۷

کارگران فولاد اهواز در تجمع امروز خود از کارگران هفت تپه حمایت کردند. آن ها شعار کارگر زندانی آزاد باید گردد سر دادند.

کارگران هفت تپه در تجمع امروز خود خواهان آزادی کارگران بازداشتی شدند

 

سخنی از یک کارگر

آقای حسنوند یک حقوق ارزانی خودت.

ساغر ما که حریفان دگر می نوشند

ما تحمل نکنیم ار تو روا می داری

ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست

عرض خود می بری و زحمت ما می داری

حسنوند نمایند مردم اندیمشک حاتم بخشی میفرمایند.

زحمت کشیدی مشکل هفت تپه .به ریئس مجلس گفتی.

وبابت یک ماه حقوق.بعد از چهار ماه دستمزد عقب افتاده.

عجب روزگاریست برادر جان.دهانت را میبویند.که نکند لقمه نان حلالی در دهانتان باشد.

با پوزش از شاملو .کمی تقیر در متن شعرش.

کانال رسمی کارگران هفت تپه.

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه.

دوشنبه ۲۸ ابان ۹۷

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه.

 

سخن یک کارگر

با سلام و خسته نباشید
من یک کارگر هفت تپه هستم که چهار ماه است حقوق نگرفته ام و قسطهای وامم عقب افتاده و چندین روز اعتصاب و فریادهایم راه به جایی نبرده..یارانه ها را واریز کردند و من به امید خرید مایحتاج اولیه خانواده ام به سوپر مارکت رفتم ولی متاسفانه کارتم از طرف بانک بخاطر قسط عقب افتاده مسدود شده !!!!!اگر اسم این ظلم نیست چه اسمی روی آن میگذارند!!!!حقوقم را بدهید تا قسطهایم را پرداخت کنم و هر روز به جای اعتراض و اعتصاب به سر کارم بروم،نه اینکه فریاد گرسنگیم را به بازداشت تبدیل کنید،خانواده همکاران دستگیر شده من حالا باید علاوه بر درد نداری درد نگرانی از وضع عزیزانشان را هم به دوش بکشند.
دوشنبه ۲۸ ابان ۹۷
کانال رسمی کارگران هفت تپه
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه.

 


اطلاعیه:

از تمامی پرسنل و مردم غیور و شریف شوش، هفت تپه و شهرها و روستاهای اطراف دعوت به عمل می آید تا بار دیگر برای فریاد خواسته ها و مطالبات بر حقمان و تطهیر این سرزمین پاک و مقدس از لوث مفسدان اقتصادی و تمامی اعوان و انصارشان، فردا راس ساعت ۸ صبح به همراه خانواده و فرزندانمان در جلوی فرمانداری شوش حضور به هم رسانیم.

یریدون ان یطفئوا نور الله بافواههم و یابی الله الا ان یتم نوره و لو کره الکافرون
صدق الله العلی العظیم

 می خواهند تا نور خدا را به گفتار باطل خود خاموش کنند و البته خدا نور خود را هر چند کافران خوش ندارند کامل و محفوظ خواهد داشت.

دوشنبه ۲۸ /آبان ماه / ۱۳۹۷
مدیریت اتحاد نیشکر هفت تپه
مجمع نمایندگان کارگری نیشکر هفت تپه

کانال رسمی کارگران هفت تپه
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه.

 

فوری/آزادی همکاران بازداشتی

متأسفانه تا به این لحظه نمایندگان کارگری: اسماعیل بخشی / محمد خنیفر / مسلم آرمند / و سید حسن فاضلی در بین آزاد شدگان امشب نبوده اند

دیگر همکاران بازداشتی همه آنها آزاد شدند

خبر تکمیلی اعلام میشود.

کانال رسمی کارگران هفت تپه

دوشنبه ۲۸ ابان ۹۷

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه

یکشنبه 27 آبان 1397

 

 

Comments (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
There are no comments posted here yet

کامنت شما

Posting comment as a guest.
0 Characters
Attachments (0 / 3)
Share Your Location
Type the text presented in the image below. Not clear?

سیاست

یادداشتها

کنفرانس مؤسس

 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت سوم)
  از موضع تئوری مارکسیستیِ بحران و فروپاشی، این امر از ابتدا از نظر گروسمن مسلم است که برای پرولتاریا انتظار تقدیرگرایانه فروپاشیِ خود به خود ، بدون آن که فعالانه در آن دخالت کند؛ قابل طرح نیست. رژیم های کهنه…
 • حزب پرولتاریا
    حزب وظایف خود را تنها به شرطی می تواند ایفا کند که خود تجسم نظم و سازمان باشد، وقتی که خود بخش سازمانیابی شدۀ پرولتاریا باشد. در غیر این صورت نمی تواند ادعایی برای به دست گرفتن رهبری توده…
 • اتحادیه ها و شوراها
  رابطۀ بین اتحادیه و شورا باید به موقعیتی منجر شود که غلبه بر قانونمندی و [سازماندهی] تعرض طبقۀ کارگر در مساعدترین لحظه را برای این طبقه امکانپذیر سازد. در لحظه ای که طبقۀ کارگر به آن حداقلی از تدارکات لازم…
 • دربارۀ اوضاع جهانی - 14: یک پیمان تجاری ارزشمند
  یک رویکرد مشترک EU-US می تواند بر تجارت در سراسر جهان تأثیر گذار باشد. روشی که استانداردها، از جمله مقررات سلامتی و بهداشتی و صدور مجوز صادرات در بازارهای دیگر را نیز تسهیل میکند. به خصوص مناطقی که هنوز تحت…
 • 50 سال مبارزه بر سر مارکسیسم 1932-1883 (قسمت دوم)
    همان طور که رزا لوکزامبورگ تاکید نموده است، "فروپاشی جامعه بورژوایی، سنگ بنای سوسیالیسم علمی است". اهمیت بزرگ تاریخی کتاب رزالوکزامبورگ در این جاست: که او در تقابلی آگاهانه با تلاش انحرافی نئو هارمونیست ها، به اندیشه ی بنیادین…

اعتصاب قدرتمند 180 میلیون کارگر در هندوستان

ملتها، مثل بچه ها، در آرزوی تحقق پیش بینی ها هستند. آنها باید قواعد را بدانند. ایالات متحده مثل والدین است. کشورهای دیگر برای هدایت در اجرای قواعد به آن نگاه می کنند

واشنگتن پست، 15 ژانویه 2019

صد سال پس از انقلاب اکتبر

کنفرانس اول

هنر و ادبیات

ادامه...

صدا و تصویر